PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862}

Zielona mila

The Green Mile
8,6 998 766
ocen
8,6 10 1 998766
6,8 42
oceny krytyków
Zielona mila
powrót do forum filmu Zielona mila

Nie ruszył mnie

ocenił(a) film na 3

Hmm... Mam dosyć sprzeczne odczucia po tym filmie. Z jednej strony jest poważny, traktuje o karze śmierci, o tym, czy ludzie mają faktyczne, "boskie" prawo uśmiercać nawet morderców. Okazuje się, że nie, ale film mówi też o problemie winy i kary, co też dodatkowo go nobilituje. Ale jednoczesne wprowadzenie do fabuły wątków nadprzyrodzonych, cudotwórcy w postaci wielkiego Murzyna i szarej myszy, która tak "wzruszyła" wiele osób, które ten film widziały - jest już dużo słabszym pomysłem. Dlatego trudno mi jednoznacznie ten film ocenić: z jednej strony mamy problem kary śmierci, z drugiej - jakieś nachalne porównywanie Clarke Duncana do życia Chrystusa, ze wstawkami rodem z filmu fantasy. No i długość "Mili"! Film momentami dłuży się niesamowicie, a najgorsze jest końcowe 10 minut, kiedy dziadzio ochoczo opowiada swoją historię i rzuca dywagacjami na temat życia, itp.

użytkownik usunięty
marcin261287

naucz się czytać ze zrozumieniem. ja nie neguję faktu, że ten film podoba się ludziom.
to są oceny niewymagających widzów, mas, wśród których większość to przeciętni zjadacze chleba. rankingi filmwebu i imdb to rankingi popularności tworzone przez laików. natomiast na rotten tomatoes ZM ma 80% wśród krytyków i 70% wśród top krytyków, na innych portalach, gdzie wyszczególnia się średnią ocen krytyków, ma jeszcze słabsze oceny.

bzdurą, której zaprzeczyłam, jest stwierdzenie, że ZM to klasyka. to nie jest klasyka wg ogólnie przyjętej definicji znaczeniowej, tylko wg twojej własnej.

Żadnych argumentów, ani jednego nawet?

użytkownik usunięty
marcin261287

wróć do dyskusji za jakieś 15 lat.

Dalej możesz być niedojrzała, i nie wiem czy mi się będzie chciało tyle czekać.

użytkownik usunięty
marcin261287

do tego czasu może nauczysz się czytać i przestaniesz tworzyć niepotrzebne neologizmy znaczeniowe

Teraz myślę, że po prostu brakuje Ci seksu, dlatego jesteś taka naburmuszona.

użytkownik usunięty
marcin261287

nie osiągnęłam jeszcze wieku przyzwolenia

Ciężka sprawa.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
3Grosze

Oglądaj teledyski. Są krótkie, to nie będą dłużyć się.

ocenił(a) film na 10
3Grosze

Zły pomysł? Dziewczyno, jak możesz mówić tak źle o filmie i o książce? Proponuje przeczytać książkę, a potem dopiero wypowiadać się na temat filmu.

ocenił(a) film na 10
fallen0

dziewczyna ??? to chyba raczej kretynkaaaaa...

ocenił(a) film na 8
3Grosze

po prostu idiotka...

3Grosze

a co Cię miało ruszyć? Chała dla mas? Łzawy kicz dla niewymagajacego widza? nuda przez 2 godziny? dialogi rodem z klanu? Zgadzam sie, tu nic nie moglo Cię ruszyć, bo ten film to dno. Brawo za argumenty i odwage na forum, film slaby!

ocenił(a) film na 10
sprawiedliwosckinomana

no wlasnie wracaj do klanu , klan jest w sam raz dla ciebie...

ocenił(a) film na 1
riko62

a ja sie zgodze. Klan generalnie to poziom podobny temu przynudzaczowi zielonej mili, strasznie nudne. Tyle godzin chaly o murzynie ktory idzie na krzeslo za zabojstwo psychiczne bohaterki, narodowej patriotki. A co mieli zrobic? Podziekowac mu? Nedzny film i slabe aktorstwo

ocenił(a) film na 10
fankaczynskiego10

no tak , dla fana i miłosnika polskich debilnych telenowel porownanie jest w sam raz trafne.... sieja was ???

ocenił(a) film na 1
riko62

zero synsu w tym filmie, uwazam.

ocenił(a) film na 10
fankaczynskiego10

"zero synsu w tym filmie, uwazam." za to sporo 'synsu' masz w kazdej polskiej telenoweli dla kretynow....

ocenił(a) film na 1
sprawiedliwosckinomana

tak slaby, jakosc psychofanow swiadczy tez o filmie, swiete slowa jednego krytyka

ocenił(a) film na 1
3Grosze

mi nawet to slabe z mysza sie nie podobalo.

ocenił(a) film na 10
fankaczynskiego10

to co ci sie podobalo albo mie obchodzi kazdego tyle co zeszloroczny snieg...

ocenił(a) film na 1
3Grosze

nuda

3Grosze

tak

ocenił(a) film na 1
3Grosze

mnie tez nie

3Grosze

niestety i dla mnie zawod

3Grosze

dla mnie za malo dramatu, za duzo komedii, w dodatku nie przepadam za czarnymi filmami.

sprawiedliwosckinomana

O widzę że dupolizy wracają do akcji

ocenił(a) film na 10
sprawiedliwosckinomana

mialem ci cos napisac , ale jesli jestes naprawde sprawiedliwym kinomanem to nie pisz juz nic o tym filmie , po prostu daj sobie spokoj...

użytkownik usunięty
sprawiedliwosckinomana

Co za banda dupolizów...

ocenił(a) film na 10
3Grosze

3 lata i nikt Cię nie uświadomił, że film jest ekranizacją książki, w której po prostu dzieją się takie rzeczy jak magiczny Murzyn? Fascynujące.

ocenił(a) film na 6
Mysz44

A jak ktoś opisze wygląd gówna, to też wierna ekranizacja będzie zasługiwała na wysoką ocenę? Przykład oczywiście przerysowany, ale generalnie słaby element filmu nie przestaje być słabym elementem tylko dlatego, że pojawił się też w książce.

ocenił(a) film na 10
tunker

Nie można obwiniać reżysera o to, że robi wierną ekranizację. ;)

ocenił(a) film na 6
Mysz44

Ale jednocześnie jeśli jakiś element filmu się nam nie podoba, to nie zacznie się nagle podobać tylko dlatego, że występuje też w książce. Ja na przykład uważam, że mila jest całkiem ładnie zrobionym filmem, a jego problem tkwi głównie w treści. Czy jest tu gdzieś wina reżysera? Co najwyżej taka, że zabrał się za ekranizację wątpliwej jakości materiału źródłowego. Oczywiście piszę to tylko ze swojej perspektywy, bo tak obiektywnie patrząc, jeśli większość ludzi czerpie przyjemność z oglądania tego filmu, to dobrze, że reżyser go nakręcił :)

ocenił(a) film na 5
3Grosze

Bardzo dobrze napisane. Tutaj są przemieszane fajne fragmenty z kompletnym banałem, o tym wypuszczaniu "much" ustami nie wspominając.... bo to żałosne było. I ci strażnicy, wręcz przyjaciele skazanych zbrodniarzy... no k... sorry,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones