PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=126730}

Ziemiomorze

Earthsea
6,1 4 746
ocen
6,1 10 1 4746
Ziemiomorze
powrót do forum filmu Ziemiomorze

Moja pierwsza tak niska ocena. Fakt, że oceniam po połowie filmu, może być dla niektórych niewybaczalny. Niestety wiecej jednak nie dalem rady obejrzec, pomimo mojej ogromnej wyrozumialosci i cierpliwosci.
Film calkowicie profanuje jedno z najwiekszych arcydzieł literatury fantasy. Łączy wszystko w jedną część, co jeszcze pogarsza ten obraz. Do tego kiepska gra, nic nie trzyma się kupy.
Wszystkim, którzy polubili książkową serie odradzam.

ocenił(a) film na 5
idid

Zgadzam się - Tenar lub później Thar była małym dzieckiem, kiedy Ged poszedł do grobowców Atuanu. Z książką ma niewiele wspólnego... Profanuje wspaniałe dzieło literackie!
Ale jako film sam w sobie nie jest fatalne. Typowa amerykańska, kiczowata masówka.

Quak79

Tenar miała wtedy 17 lat, więc dzieckiem nie była.

ocenił(a) film na 3
idid

Zgadzam się. ten film to wielka porażka. seria le guin zdecydowanie godna polecenia tylko w formie czytanej.

ocenił(a) film na 1
idid

To jest okropne!
Tak zniszczyć jedną z najlepszych historii które czytałam! Żal mi ludzi którzy nie przeczytali książki i obejrzeli film w którym wszystko jest namieszane i bez sensu. Oni najprawdopodobniej nie przeczytają już książek le guin. A WARTO!!!

idid

Nie znam książki, ale film był dosyć słaby i nudny, po prostu usypiał. Efekty komputerowe bardzo złe. 3/10

ocenił(a) film na 1
Franio

Jeśli jesteś fanem fantasy to koniecznie musisz sięgnąć po cykl. Jest to ścisła elita, czy też kanon tego gatunku i trudno go nie znać.

ocenił(a) film na 3
Franio

Dokładnie. Też nie czytałem książki, ale film jest po prostu denny. Scena ze smokiem była chyba najgłupsza. Goście schowali się za drewnianym stołem przed ogniem. Przecież to jest tak głupie że aż śmieszne.

ocenił(a) film na 7
frycek49

W dalszym ciągu film jest ciekawszy od wersji animowanej. A przynajmniej ma spójną fabułę (jeśli się zapomni że się czytało książki.)

ocenił(a) film na 2
tanako

Właśnie film animowany był całkiem całkiem a ten to jest dno.

ocenił(a) film na 7
idid

Coś ci mówi "ekranizacja" vs. "adaptacja"?

idid

Cóż... odpowiadam 7 lat po napisaniu twojego komentarza, ale człowieku... Oceniać negatywnie ADAPTACJĘ dzieła, tylko dlatego że nie zgadza się z książką to nie wiem kim trzeba być.

WNPL

Adaptacja może się nie zgadzać z książką, może pomijać wątki i postaci, itp, ale to nie znaczy, że można sobie dowolnie przerobić historię. Co by powiedzieli fani Władcy Pierścieni, gdyby Jackson w swoim filmie stwierdził, że Frodo tak naprawdę nazywa się Underhill, a nazwisko Baggins to tylko kamuflaż (tak jak w tym filmie Ged i Krogulec), albo że Drużyna poleciała do Mordoru na orłach, albo np. Sauron jest postacią pozytywną, która pomaga bohaterom?
Już nie mówiąc o tym, że "białą panią" Tenar gra brunetka, a murzyna Geda gra biały aktor

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones