PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191345}

Zodiak

Zodiac
7,2 219 438
ocen
7,2 10 1 219438
7,4 38
ocen krytyków
Zodiak
powrót do forum filmu Zodiak

Coś tu jest nie tak

ocenił(a) film na 9

Przecież film o identycznej tematyce wyszedł kilka lat temu. Sam go oglądałem więc WTF?!

Sarge72

no dokładnie. na początku myślałem, że to ten sam film ale póżniej zobaczyłem, że jest inna obsada i no troche data premiery mi się nie zgadzała. ten sam film tzn tytuł i treść powstał jakieś dwa lata temu. Więc po cholere robić drugi taki sam. WTF do kwadratu :)))

ocenił(a) film na 8
szychu

Jakby ktoś nie wiedział ten film jest oparty na faktach. A po co to robić jeszcze raz? Bo to robi FINCHER!!! Nie jakiś tani telewizyjny reżyser, tylko mistrz thrillera!!!

szychu

To jest film stworzony na podstawie Francuskiego zodiaque i drugiej części Lemaitre du zodiaque. Niemcy w te wakacje wypyszczają swoją wersję zodiaque.

ocenił(a) film na 8
Sarge72

Wersja z 2005 jest całkiem konkretna. Obejrzałem i śmiało mogę polecić. :)

Sarge72

tak to jest kopia zodiaque francuskiego hitu

ocenił(a) film na 9
Shinri

Raczej to nie jest kopia ...tego francuskiego hitu:P

Sarge72

To już jest chyba trzecia wersja filmu o tej samej tematyce i tytule, ale własnie na tą czekam z niecierpliwością od wielu miesięcy, bo nazwisko reżysera mówi samo za siebie. Poprzednią wersję widziałam i niezła była, dlatego jestem ciekawa jaka będzie wersja fincherowska (z góry zakładam, że o niebo lepsza!)

ocenił(a) film na 9
haurka

Wiesz jak dla mnie oglądanie thrilleru psychologicznego (bo chyba do tego miana aspirują te filmy) którego zakończenie znam nie jest zbyt ciekawe, nawet jak zamienią aktorów na lepszych, zdjęcia i muzyka będzie lepsza. To tak jak zdarcie panierki ze starego kotleta i nałóżenie nowiutkiej, lepiej wyglądającej i smaczniejszej, ale podczas jedzenia nie wiele zmieniającej...Chociaż kto wie, może panierka będzie tak smaczna że zabije smak starego kotleta :)

ocenił(a) film na 9
Sarge72

Filmu jeszcze nie widziałem, ale własnie skończyłem czytac książke której jest adaptacją. Sadząc po niej, po zwiastunach filmu , po opiniach krytyków i widzów na jego temat, przypuszczam że Fincher nie odświeżał żadnego kotleta, ale przyrządził go całkowicie od nowa, wg. własnego przepisu:) Sądze też że jest to naprawde wykwintne danie.

ocenił(a) film na 9
Sarge72

Filmu jeszcze nie widziałem, ale własnie skończyłem czytac książke której jest adaptacją. Sadząc po niej, po zwiastunach filmu , po opiniach krytyków i widzów na jego temat, przypuszczam że Fincher nie odświeżał żadnego kotleta, ale przyrządził go całkowicie od nowa, wg. własnego przepisu:) Sądze też że jest to naprawde wykwintne danie.

Sarge72

Większość amerykanów i tak pewnie pamięta sprawę zodiaka bez żadnego filmu. Moim zdaniem (a raczej mam taką nadzieję) Fincher będzie nam chciał przedstawić w tym filmie nową definicję Thrillera, który to gatunek, powiedzmy sobie szczerze, od czasu Milczenia Owiec i Se7en zjada swój własny ogon.
Jeżeli Milczenie, chociaż miało przerażać, było z perspektywy czasu typowym hollywoodzkim filmem (bohaterowie których lubimy wygrywają, zły psychopata zostaje ukarany) to w Zodiaku pewnie nie będzie to takie proste, a znając Finchera i jego zamiłowanie do obserwowania ludzkiej psychiki oczekuję ciekawych rezultatów.
Reżyser posunie się pewnie też o krok dalej niż w swoim słynnym Se7en - tam chociaż było przerażająco, to mieliśmy świadomość pewnej umowności sytuacji i tego, że taki geniusz-psychopata raczej nie istnieje.
Z Zodiakiem sprawa jest o tyle ciekawa, że to wszystko się naprawdę wydarzyło i postacie pewnie nie będą już tak komiksowe jak z poprzednich filmów Finchera.
Ja przynajmiej zamierzam się dobrze bawić (nareszcie jakiś film Fincha obejrzę po raz pierwszy w kinie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones