PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191345}

Zodiak

Zodiac
7,2 219 438
ocen
7,2 10 1 219438
7,4 38
ocen krytyków
Zodiak
powrót do forum filmu Zodiak

S
P
O
I
L
E
R

Co prawda nie ogarnąłem wszystkich wątków, więc pytanie moje okazać się może błache, jednak ciekawi mnie jedna rzecz:

- Czemu nie skonfrontowali kobiety w ciąży, która przeżyła "wieczorną przygodę" z Zodiakiem, z Leighem?

tom6k

Wybacz, ale jaka "kobieta w ciąży"??? Ta, co wyskoczyła z samochodu z małym dzieckiem??? Hm, nie pamiętam, czy ona była w ciąży. ;( Ale innej sobie nie przypominam. :P

Davus

Hmm no nie ważne, wydawało mi się, że była w ciąży, ale ok przemianujmy ją na kobietę z małym dzieckiem. W każdym razie podtrzymuję pytanie.

ocenił(a) film na 9
tom6k

Może po prostu pomineli te sprawę. Kobitka przeżyła, dziecku nic sie nie stało, więc to zdarzenie mogło im umknąć wśród innych morderstw.

ocenił(a) film na 9
anjin_2

tez sie zastanawialem dlaczego nie ciagneli watku z ta kobieta, przeciez ona mogla byc kluczem do zlapania Zodiaka. Jednak kolega wyzej ma racje. Mogli nie powiazac tej sprawy z Zodiakiem. W filmie tez mogli sobie darowac ten watek bo jest bez sensu. Policja tego nie skojarzyla, film jest podobno na faktach, wiec skad w scenariuszu ten fakt?

elvisthorn

Dokładnie, skoro nie skojarzyli tej sprawy z "Zodiakiem" Graysmith nie mógł by jej opisać w swojej książce...

Scena ma na celu pokazać, że Zodiak nigdy nie skrzywdziłby dziecka - tak jak Leigh który "kocha" dzieci. Pytanie naprawdę ona miała miejsce, wymyślił ją sobie Graysmith, czy Fincher by dodać dreszczyku do filmu.

tom6k

"mógłby" ;)

elvisthorn

No nie wiem. Ja to zrozumiałem tak: jakiś gość wziął ją do samochodu. Powiedział, że nazywa się Zodiak. Ale potem chyba nie wszyscy mieli pewność. Paul Avery mówi nawet Graysmithowi, że strasznie późno Zodiak sobie o tym w swoich listach przypomniał -co pewnie ma (według Avery'ego) znaczyć, że sobie czyjeś przestępstwo przywłaszczył. Więc jej nie konfrontowali (no, przynajmniej nie ma nic o tym w filmie) -bo nawet jej zeznanie nie musiałoby dowodzić, że mają Zodiaka (mógłby to być jakiś inny psychol). A scena była genialna. Kiedy gość powiedział, że zanim ją zabije, wyrzuci dziecko przez okno (a więc był gotów je skrzywdzić) -jest jedną z najmocniejszych w filmie. Moim przynajmniej zdaniem.

Davus

Mnie natomiast zasugerowało to jego zdziwienie i chwila zawahania kiedy zobaczył dziecko. A to co powiedział, mogło mieć na celu tylko tyle, by kobieta wyskoczyła z samochodu.
ale to tylko gdybanie...

Scena faktycznie świetna.

tom6k

ja mam z kolei inne pytanie, watpliwosc. byla ta scena w telewizji, kiedy zodiak zadzwonil do programu i prowadzacy mial z nim nawijac jak najdluzej by policjanici namierzyli w tym czasie zodiaka, a co on robi - pierwszy proponuje spotkanie we dwojke i tym samymym doprowadza rozmowe do konca, zreszta umawiaja sie na antenie co jak widzimy pozniej jest kompletnie bez sensu. wiem - to jest na faktach - nie podwazam tego faktu, pewnie tak bylo, ludzie sa glupi i popelniaja bledy, pokazuje to jednak iz sledztwo prowadzone bylo z wpadkami. sam film jest jednak pasjonujacy i oglada sie go swietnie, chociaz juz na poczatku wiemy, ze nie dorwa przestepcy i go nie zobaczymy - co troche zmniejsza napiecie (np. te akcje w piwnicy goscia od plakatow fimowych):)

ocenił(a) film na 9
David_17

"chociaz juz na poczatku wiemy, ze nie dorwa przestepcy i go nie zobaczymy"-chyba jakimś geniuszem jesteś,bo ja nie wiedziałem do ostatniej sekundy filmu.

ocenił(a) film na 9
Iluvatar

Nie trzeba być geniuszem. Wystarczyło przeczytać cokolwiek o Zodiaku, żeby wiedzieć, że do dziś go nie złapano. Choć przyznam, że jak dla mnie ten fakt jeszcze lepiej budował atmosferę filmu.

ocenił(a) film na 9
anjin_2

Nie lubię sobie psuć filmu i dlatego nie czytam o takich szczegółach przed obejrzeniem.Dla mnie to kretynizm.

Iluvatar

Szczegół? Takie rzeczy to się wie z oglądania wiadomści i czytania gazet. Tak zwana wiedza ogólna :>

ocenił(a) film na 9
tom6k

Jesteś jednym z nielicznych o tak bogatej wiedzy ogólnej.

ocenił(a) film na 9
Iluvatar

Wybacz, ale chyba trochę przesadzasz. Nikt tu nie mówi o czytaniu streszczeń czy innych spoilerów. Przecież Zodiak to nie jest historia wymyślona przez scenarzystów, ale prawdziwe zdarzenia sprzed kilkudziesięciu lat, o których powstały już inne filmy, ksiązki etc. Czyli wiedza rzeczywiście dość powszechna. Przynajmniej w zarysach i ogólnych założeniach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones