PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191345}

Zodiak

Zodiac
7,2 219 438
ocen
7,2 10 1 219438
7,4 38
ocen krytyków
Zodiak
powrót do forum filmu Zodiak

bylem widzialem i....

ocenił(a) film na 7

David Fincher jest moim ulubionym rezyserem. Kiedys nawet napisalem bedac w Polsce prace licencjacka na jego temat. Na premiere "Zodiac" wyczekiwalem (zapewne jak wielu z Was) z wielka niecierpliwoscia. Po projekcji mam jednak mieszane uczucia. Film jako taki jest znakomity, poparty niesamowitym aktorstwem, szczegolnie poklony przed Robertem Downey Jr, ktory powraca ta rola w wielkim stylu. Ale jednak od Finchera wymagam czegos wiecej. Niestety, nie wiem czy to z powodu wieku, czy producentow, czy tez moze wymogla to na nim autentyczna historia ale brak mi w tym filmie jego prowokacyjnego i mrocznego stylu. Przeciez w opowiesci o seryjnym mordercy mial idealne pole do mrocznych klimatow, a tutaj jest tego tylko namistka moze gora w 2 scenach. Oczywiscie sam klimat przelomu lat 60/70-tych jest oddany znakomicie, mam jednak zastrzezenia do charakteryzacji poniewaz akcja rozciagnieta jest az do lat 90-tych, a niektorzy bohaterowie niewiele sie zmieniaja, ich fryzury pozostaja niezmienione. Jesli chodzi o zdjecia, mamy tutaj kilka interesujacych ujec, chocby jakby prosto wyjete z gry GTA.
Podsumowujac "Zodiac" jest znacznie lepszy niz "Panic Room", ale pozostale dokonania pozostaja niedoscignione. Mam nadzieje, ze Fincher powroci do swojego stylu, gdyz ostatnio jest bardziej dobrym rzemieslnikiem niz artysta.
Pozdrawiam i polecam wizyte w kinie

brastek

No to dobrze, że się podobał, szkoda, że nie bardziej. Mówisz, że postaci się nie starzeją - też tego nie lubię, podobnie było w "Aviatorze", Leo cały czas taki młody, zresztą wszyscy :)
Do kina chętnie się wybiorę tylko u nas jakoś ta premiera zamiast się zbliżać to oddala się coraz bardziej. Najpierw był kwiecień, potem maj, a teraz już podobno początek czerwca :O

brastek

Rowniez korzystam z przywileju mieszkajacych w USA. Mnie akurat sie tutaj podoba, ale wracajac do filmu.
O czym juz wspomnial poprzednik w filmie brakuje mrocznych klimatow, takich, za ktore uwielbiam Se7en i troche mniej Fight Club. Wiekszosc akcji rozgrywana jest w jasnych oswietlonych pomieszczeniach lub na slonecznych ulicach SF (gdzie zreszta sam mieszkam:) Film wymaga bardzo duzo uwagi, poniewaz widz uczestniczy w sledztwie razem z policja i nie tylko. Mnostwo poszlak, faktow, podejrzanych, latwo sie w tym pogubic i trzeba byc caly czas mocno skupionym.
W filmie jest malo mrocznych ujec, za to jedna scena jest wrecz niesamowita i doslownie wganiata w fotel! Kazdy kto bedzie ogladal film z pewnoscia sie zorientuje, o ktory moment chodzi.
Na pewno polecam, tym bardziej, ze film oparty na faktach co, przynajmniej dla mnie, jest za kazdym razem plusem, a przy filmach o seryjnych mordercach podwojnym!!! Polecam "Obywatel X"

ocenił(a) film na 7
simonoc

simonoc chodzi Ci moze o scene w piwnicy?? przynajmniej dla mnie ten mooment mial niesamowity klimat

brastek

No cóż , różnie bywa ,jestem pewny ,że niebawem trafi nam sie jakaś mroczna perełka z pod ręki Finachera ,a tym czasem czekam na Zodiaka.
A skoro mowa o postarzaniu ludzi to najlepszym przykładem takiej charakteryzacji jest dla mnie Russel Crow w "Pieknym umysle" !! No i nawet sam zodiakowy Jake Gyllenhaal w Brokeback mountain prezentował sie na względnie starego.

pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones