"Bez limitu" - dzięki Wam może powstać film o Oli Taistrze

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Bez+limitu%22+-+dzi%C4%99ki+Wam+mo%C5%BCe+powsta%C4%87+film+o+Oli+Taistrze-102822
W Szkole Wajdy powstaje nowy dokument - "Bez limitu" o Oli Taistrze, jednej z najwybitniejszych wspinających się kobiet na świecie. Od dzisiaj możecie wspierać go za pośrednictwem portalu crowdfundingowego Polakpotrafi.pl.

 Wspierając ten film wspieracie nie tylko czyjeś pasje i marzenia, ale pomagacie także promować na świecie polskie osiągnięcia sportowe oraz wyjątkowe osobowości, które swoją postawą udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Ola Taistra jest dla mnie przykładem tego, że każde marzenie, nieważne jak bardzo odległe, może stać się rzeczywistością, mówi Urszula Laskowska, reżyser filmu.

Ola Taistra to kobieta, która ma cel. Nie zatrzyma się, dopóki go nie osiągnie. Jej pasją jest wspinaczka sportowa, tzw. free climbing. Niedawno ustanowiła głośny rekord Polski pokonując drogę skalną o trudności 8c+, co wpisało ją do ścisłej trójki najlepiej wspinających się kobiet świata. Wieloma swoimi wyczynowymi przejściami udowodniła, że sport ekstremalny nie jest tylko domeną mężczyzn. Po zrobieniu drogi 9a w Perles w Hiszpanii, Ola zamierza zawalczyć o światowy rekord – POKONANIE DROGI SKALNEJ, KTÓREJ NIE PRZESZŁA DOTĄD ŻADNA KOBIETA, zdobywając tym samym miejsce w gronie tak nielicznych wybitnych polskich sportowców – o tym będzie film "Bez limitu".

Twórcy filmu: reżyser Urszula Laskowska oraz operator Olaf Malinowski to debiutanci. Urszula Laskowska to absolwentka Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy a Olaf Malinowski ukończył Wydział Operatorski w katowickiej filmówce. Obydwoje również się wspinają. Producentem filmu jest Wajda Studio.

Film powstaje w ramach Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy, pod okiem wybitnych dokumentalistów: Marcela Łozińskiego, Jacka Bławuta i Vity Żelakaviciute.

Wejdź TUTAJ, żeby wesprzeć film. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones