Amazon ocenzurował grafikę arcydzieła Kubricka "Full Metal Jacket"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Born+to+kill%22+znikn%C4%99%C5%82o+z+he%C5%82mu+filmu+Stanleya+Kubricka+%22Full+Metal+Jacket%22+na+platformie+Amazonu-156156
Amazon ocenzurował grafikę arcydzieła Kubricka "Full Metal Jacket"
Platforma Prime Video Amazonu znalazła się w ostatnich dniach pod ostrzałem krytyki. A wszystko za sprawą grafiki prezentowanej na stronie umożliwiającej zakup lub wypożyczenie arcydzieła Stanleya Kubricka "Full Metal Jacket".

Matthew Modine wściekły na Amazon. Dlaczego?Grafika, która pojawiała się na stronie "Full Metal Jacket", wzięta została z plakatu filmu. W oryginale widniał na nim hełm szeregowego J.T. "Jokera" Davisa z napisem "Born to kill" i symbolem pacyfizmu. Jednak grafika na platformie Prime została pozbawiona napisu "Born to kill".


Wiele osób było oburzonych tą cenzurą. Wśród nich był i odtwórca roli Jokera Matthew Modine. W mediach społecznościowych opublikował post krytykujący decyzję Amazonu i oskarżył osoby odpowiedzialne za tę decyzję o to, że nie zrozumiały filmu.


Grafika już z platformy Prime zniknęła. Portal Deadline podaje, że stało się tak po interwencji Warner Bros., które poprosiło o podmianę grafiki na taką, która będzie odzwierciedlać intencje filmu. Nowa grafika to kadr z filmu z Jokerem noszącym hełm z napisem "Born to kill" oraz pacyfistyczną przypinką w klapie munduru.

Scena z filmu "Full Metal Jacket" wyjaśniająca znaczenie napisu i pacyfki
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones