RANKING: Najlepsze filmy wojenne

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/RANKING%3A+Najlepsze+filmy+wojenne-138117
RANKING: Najlepsze filmy wojenne
Już teraz na Netflix możecie obejrzeć "Pięciu braci". Jest to historia czterech czarnoskórych weteranów, którzy wracają do Wietnamu, aby odnaleźć szczątki swojego dowódcy i... ukryte złoto. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych filmów wojennych na Netflix. Znajdziecie w nim zarówno kinowe hity ("Furia"), jak i mniej znane, ale godne uwagi produkcje. Nie zabraknie też polskich tytułów. 

Ryzykując życiem swojej rodziny, pewien bankier w okupowanym Amsterdamie tworzy podziemny fundusz na rzecz ruchu oporu przeciwko nazistowskiej machinie wojennej.

Pod koniec II wojny światowej bohater wojenny zostaje rządowym agentem, który otrzymuje tajną misję: ma negocjować z Brytyjczykami wsparcie dla polskiego podziemia.

Warszawa, rok 1944. Grupa młodych Polaków kierujących się miłością, przyjaźnią i patriotyzmem dołącza do powstańczej walki o wolność.

Trzej stacjonujący w Iraku żołnierze odnajdują mapę, która najprawdopodobniej wskazuje drogę do ogromnych rezerw kuwejckiego złota ukrytego w pobliżu ich bazy.

Kataloński więzień wykorzystuje swoją pracę w obozie koncentracyjnym, by wykraść negatywy zdjęć pokazujących skalę stosowanego tam okrucieństwa. Film oparty na faktach.

Film biograficzny o Andriesie Riphagenie — holenderskim zbrodniarzu, który w czasie II wojny światowej szantażował Żydów i przyczynił się do śmierci setek ludzi.

Podczas wojny w Zatoce Perskiej uwięzieni w ruinach ratusza w Karbali polscy i bułgarscy żołnierze toczą nierówną bitwę z przeważającymi siłami wroga.

Prawdziwa historia irlandzkich żołnierzy na misji pokojowej ONZ w Afryce, którzy bohatersko bronią swojej pozycji przed siłami wroga.

Walczący na froncie II wojny światowej olimpijczyk Louis Zamperini zostaje wzięty do niewoli przez Japończyków. Rozpoczyna się jego bój o przetrwanie.

W okupowanym przez nazistów Lwowie grupa Żydów szuka schronienia w miejskich kanałach. Tam spotykają Leopolda — antysemickiego pracownika zakładów oczyszczania miasta.

Gdy wojna domowa rozdziela jego rodzinę, chłopak z Afryki Zachodniej siłą zostaje wcielony do oddziałów najemników i zmuszony do walki jako dziecko-żołnierz.

Młody rekrut doświadcza horroru wojny w towarzystwie doświadczonej załogi amerykańskiego czołgu pod koniec drugiej wojny światowej.

II wojna światowa. Żołnierze na Westerplatte przez 7 dni z wielkim heroizmem stawiają opór przeważającym siłom wroga.

Młoda Polka robi wszystko, by przetrwać czas niekończącej się rzezi w ogarniętym chaosem kraju, przez który przetacza się II wojna światowa.

Grupa przyszłych marines odbywa mordercze szkolenie wojskowe, mające ich przygotować na walkę z Wietkongiem. Wkrótce trafiają w sam środek piekła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones