"Glass" od 5 czerwca na DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Glass%22+od+5+czerwca+na+DVD-133339
"Glass" to najnowszy thriller wyreżyserowany przez autora kultowego "Szóstego zmysłu" M. Nighta Shyamalana. Finał cyklu obejmującego filmy "Niezniszczalny" i "Split". Produkcja, w której główne role zagrali James McAvoy, Samuel L. Jackson i Bruce Willis, zadebiutuje na DVD już 5 czerwca.


Kiedy w Filadelfii w tajemniczych okolicznościach znikają trzy nastolatki, do akcji wkracza David Dunn (Bruce Willis), na pozór właściciel sklepu z alarmami, a jednocześnie zamaskowany obrońca sprawiedliwości. Przed wieloma laty Dunn jako jedyny wyszedł bez szwanku z tragicznej w skutkach katastrofy kolejowej i od tego czasu żyje w przekonaniu, że los obdarzył go supermocami w postaci nadnaturalnej siły i wytrzymałości.

Dunnowi udaje się schwytać Kevina Wendella Crumba (James McAvoy) – przestępcę, w którego umyśle kryją się 24 różne osobowości. Obaj wpadają jednak w ręce policji i zostają osadzeni w szpitalu psychiatrycznym, gdzie trafią pod opiekę charyzmatycznej dr Ellie Staple (Sarah Paulson). Ta zapewnia obu mężczyzn, że jej zdaniem są psychicznie chorzy i tylko ona może im pomóc. Wkrótce na jaw wychodzi fakt, że pacjentem tego samego szpitala jest Elijah Price (Samuel L. Jackson), cierpiący na wrodzoną łamliwość kości geniusz, którego Dunn poznał przed laty i który okazał się sprawcą owej tragicznej katastrofy kolejowej.

Wszyscy trzej: Crumb, Dunn i Price zostają poddani wyczerpującej i niekiedy drastycznej terapii prowadzonej przez dr Staple. Jednak ostatni z nich ma swoje plany związane zarówno ze współpacjentami jak i ukrywającą niejedną tajemnicę panią doktor.

"Niezniszczalny" był opowieścią o człowieku, któremu wyjątkowa moc, jaką posiadł zasłoniła "zwyczajne życie". "Split" traktował o potworze, jaki narodził się w umyśle człowieka o traumatycznej przeszłości. Z kolei "Glassjest historią o tożsamości, o tym co czyni nas wyjątkowymi – czy obiektywnie jesteśmy tym kim jesteśmy czy też nasz umysł ma moc zmiany i determinacji naszych psychicznych i fizycznych możliwości?

Podobnie jak prawie wszystkie wcześniejsze filmy M. Nighta Shyamalana "Glass" w całości został nakręcony w Filadelfii i jej okolicach. Prace na planie rozpoczęły się 2 października 2017 i trwały z przerwami do lutego następnego roku. Światowa premiera filmu odbyła się 7 stycznia 2019 roku w Paryżu. Kilka dni później obraz trafił na ekrany światowych kin. Film odniósł duży sukces komercyjny, odnotowując w notowaniu box office wynik na poziomie 246 milionów dolarów.