"Incredible Hulk": Tim Roth jako Abomination

Coraz ciekawiej prezentuje się obsada komiksowej produkcji "The Incredible Hulk", do której zdjęcia rozpoczną się latem. Do Edwarda Nortona (Bruce Banner) i Liv Tyler (Betty Ross) dołączył właśnie Tim Roth, który w filmie wcieli się w postać Emila Blonsky'ego, alter ego złoczyńcy o imieniu Abomination, jednego z głównych przeciwników Hulka.

Reżyserem "The Incredible Hulk" jest Louis Leterrier, autor sensacyjnego "Transportera". Premierę filmu zapowiedziano już na 13 czerwca 2008 roku.

Emil Blonsky jest agentem KGB, który - podobnie jak Bruce Banner - wystawia swoje ciało na działanie promieni Gamma. Aplikuje sobie jednak o wiele większą dawkę zmieniając się w olbrzymiego potwora o imieniu Abomination, a co gorsza nie jest w stanie już powrócić do swojej ludzkiej formy. Za klęskę eksperymentu Blonsky obarcza winą Bruce'a Bannera i postanawia się na nim zemścić.

"The Incredible Hulk", którego budżet wyniesie ponad 100 milionów dolarów, nie będzie kontynuacją superprodukcji Anga Lee z 2003 roku, ale niezależnym fabularnie filmem mającym - jak twierdzą twórcy - stać się początkiem serii. Przedstawiciele Marvel Studios zapowiedzieli, iż chcą, aby film był lżejszy w tonie niż poprzednik i wierniejszy wobec komiksowego oryginału. Scenariusz napisał Zak Penn, który ma już na koncie takie adaptacje komiksów, jak "X-Men: Ostatni bastion", "Fantastyczna Czwórka" czy "Elektra".

Zrealizowany w 2003 roku przez Anga Lee film "Hulk" mimo budżetu w wysokości 137 milionów dolarów nie okazał się przebojem jakiego oczekiwali producenci. Wpływy ze sprzedaży biletów w Stanach wyniosły nieco ponad 132 miliony dolarów. Na całym świecie film zarobił ponad 245 milionów.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię