Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Kr%C3%B3l+Lew%22+wci%C4%85%C5%BC+panuje+nad+%C5%9Bwiatowym+box+office%27em-134057

"Król Lew" wciąż panuje nad światowym box office'em

W miniony weekend żaden film na świecie nie mógł zagrozić panowaniu "Króla Lwa" w box offisie. Od piątku do niedzieli widowisko Disneya zarobiło poza USA 142,8 mln dolarów. Łącznie na jego zagranicznym koncie znajduje się 611,9 mln.

GettyImages-855367140.jpg
Getty Images © Jim Dyson


Sukces "Króla Lwa" pomógł Disneyowi pobić (i to w ciągu zaledwie 7 miesięcy!) swój własny rekord rocznych wpływów z globalnego box office'u. Poprzedni został ustanowiony w 2016 roku i wynosił 7,61 mld dolarów. Aktualnie studio może pochwalić się zarobkami w wysokości 7,67 mld. Portfel Disneya zrobi się jeszcze grubszy, gdy do kin wejdą takie kasowe pewniaki jak "Kraina lodu 2" oraz "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie".

Drugim najpopularniejszym filmem tego weekendu była chińska produkcja "Nezha", która na starcie zarobiła za Wielkim Murem aż 100 milionów dolarów. Żadna inna animacja nakręcona w Państwie Środka nie może poszczycić się wyższym rezultatem otwarcia.  

Najniższe miejsce na podium przypadło "Spider-Manowi: Daleko od domu" z utargiem na poziomie 21 mln. Poza USA ekranizacja komiksu Marvela zgarnęła  od premiery 692,4 mln dolarów. Jeśli dodamy do tego wpływy z amerykańskich kin, okaże się, że "Daleko od domu" jako pierwszy film o człowieku-pająku przekroczył magiczną granicę miliarda dolarów.

Za podium znalazła się czwarta część "Toy Story 4" (19,4 mln). Łączne zarobki produkcji Pixara wynoszą w tej chwili 522, 3 mln dolarów. Przypomnijmy, że poprzednia część przygód Chudego i spółka uzbierała poza Stanami w sumie 652 miliony.

Pierwszą piątkę zamykają ex aequo "Aladyn" oraz "Sekretne życie zwierzaków domowych 2". Oba tytuły wyciągnęły z portfeli widzów po 7,2 mln dolarów. Na koniec warto dodać, że w miniony piątek łączne zarobki "Aladyna" przekroczyły miliard dolarów.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię