"Lewandowski – Nieznany": dokument o Robercie Lewandowskim od 31 marca na Prime Video

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Lewandowski+%E2%80%93+Nieznany%22%3A+dokument+o+Robercie+Lewandowskim+od+31+marca+na+Prime+Video-149796
"Lewandowski – Nieznany": dokument o Robercie Lewandowskim od 31 marca na Prime Video
Już 31 marca na serwisie streamingowym Prime Video zadebiutuje film dokumentalny o życiu i karierze Roberta Lewandowskiego pt. "Lewandowski – Nieznany". Dzięki bezpośredniemu dostępowi do życia sportowca i nigdy wcześniej niepublikowanym materiałom twórcy mieli możliwość pokazania prawdziwego wizerunku i historii wybitnego piłkarza.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: film ujawnia wyjątkową drogę, jaką przebył młody człowiek z małego miasta w Polsce, aby stać się jednym z najlepszych napastników swoich czasów, jak również pokazuje zmianę jego sposobu myślenia i to, jak przekroczył granice futbolu swoimi występami na boisku i zachowaniem poza nim. Dokument przedstawia wiele aspektów życia Lewandowskiego, w tym jego młode lata, miłość do rodziny i przyjaciół, a także jego niezachwianą etykę pracy, poświęcenie oraz wzloty i upadki towarzyszące mu w drodze do sukcesu zawodowego.  


Dokument w reżyserii Macieja Kowalczuka składa się z rozmów z Lewandowskim oraz ze światowej klasy piłkarzami, trenerami i innymi sportowcami, takimi jak Xavi Hernandez, Thierry Henry, Jürgen Klopp i Zbigniew Boniek, a także z jego żoną Anną Lewandowską, rodziną i bliskimi przyjaciółmi. Poprzez ekskluzywne wywiady film przedstawia nieznany dotąd obraz początków kariery Lewandowskiego w Polsce, jego wzrost popularności w takich klubach jak Borussia Dortmund i Bayern Monachium oraz jego rolę w drużynie jako dominującego strzelca i kapitana reprezentacji narodowej. Obraz obejmuje również transfer Lewandowskiego do FC Barcelony i przedstawia, jak ten ruch był postrzegany przez ekspertów i fanów, dodając własną perspektywę piłkarza i powody jego decyzji.
 
Piłka nożna jest moją pasją, futbol stał się dla mnie sposobem na spełnienie marzeń. Chciałbym, aby moja historia była inspiracją dla młodych ludzi, aby zobaczyli, że nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy cel można osiągnąć – mówi Robert Lewandowski - Film opowiada o ludziach, trenerach, kolegach, ale przede wszystkim o bliskich mi osobach, rodzinie i przyjaciołach, którzy stanowią ważną część mojej kariery, towarzysząc mi nie tylko w chwilach radości, ale także wspierając mnie w trudnych momentach.  


"Lewandowski – Nieznany" został wyprodukowany przez wielokrotnie nagradzany dom produkcyjny Papaya Films. Praca z Robertem Lewandowskim i zespołem Amazon Prime była niewątpliwie inspirującym, wymagającym, a czasem zaskakującym procesem, którego efektem jest jedyny wyjątkowy dokument – mówi Kacper Sawicki, założyciel i partner zarządzający Papaya Films - Jako Papaya jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy być częścią tego projektu. Unikalny koncept, świetna historia i najlepsi partnerzy – to wszystko zaowocowało filmem, który zapewni zarówno rozrywkę, jak i inspirację widzom w Polsce i za granicą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones