"M.O.D.O.K.": Marvel zapowiada serial inny od dotychczasowych

Entertainment Weekly / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22M.O.D.O.K.%22%3A+Marvel+zapowiada+serial+inny+od+dotychczasowych-139710
"M.O.D.O.K.": Marvel zapowiada serial inny od dotychczasowych
Magazyn Entertainment Weekly opublikował pierwsze zdjęcia z nowego animowanego serialu Marvela, "M.O.D.O.K.", którego gwiazdą jest Patton Oswalt. Produkcja zadebiutuje na antenie stacji Hulu.
 
Punkt wyjścia serialu jest prosty: twórcy zamierzają odpowiedzieć na pytanie, co marvelowski czarny charakter znany jako M.O.D.O.K. (Mobile Organism Designed Only for Killing) robi, kiedy nie próbuje akurat przejąć władzy nad światem. Zrealizowany w formie animacji poklatkowej projekt opowie o jego próbach zrównoważenia rodzinnych obowiązków z prowadzeniem korporacji A.I.M.


Jego design autorstwa Jacka Kirby'ego jest tak absurdalny i potworny, że zaczęliśmy zastanawiać się, co taki facet robi po pracy?, powiedział producent Jordan Blum, który stworzył serial w duecie z Oswaltem. Czy wraca do domu, gdzie musi zająć się banalnymi, codziennymi sprawami? Czy ma rodzinę, o której nie wiemy? Kto by za niego wyszedł? Jak trudno byłoby być jego synem bądź wyglądającą jak on córką?


Obok Oswalta (w roli tytułowej postaci) w obsadzie znaleźli się również Aimee Garcia (jako jego żona Jodie), Ben Schwartz (jako jego syn Lou) oraz Melissa Fumero (jako jego córka Melissa). Beck Bennet wciela się w głównego przeciwnika M.O.D.O.K-a, Austina Van Der Sleeta, korporacyjnego konsultanta, który nadzoruje połączenie A.I.M. z firmą GRUMBL.

Kiedy kręcisz serial o superprzestępcy, musisz wymyślić mu przeciwnika, który jest jeszcze bardziej zły niż on. Postawiliśmy na korporacje, dodał Blum. To będzie jego największe wyzwanie: czy uda mu się przechytrzyć firmę i odzyskać kierownictwo, które nieświadomie oddał?


Serial nie ma chwilowo oficjalnej daty premiery.