"Plac Zbawiciela" nominowany do Złotych Dziobów Radia WAWA

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/%22Plac+Zbawiciela%22+nominowany+do+Z%C5%82otych+Dziob%C3%B3w+Radia+WAWA-31381
Film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego "Plac Zbawiciela" został nominowany do Polskich Nagród Muzycznych i Kulturalnych RADIA WAWA Złote Dzioby 2006 w kategorii Wydarzenie Roku.

"Naszym zdaniem to film, który poruszy każdego wrażliwego widza w Polsce. Jest mocny, szczery, autentyczny. Sprawia, że zaczynamy zastanawiać się nad naszym odległym od ideału życiem, i nad tym co zrobić żeby je poprawić" - mówi Piotr Szygalski Szef Redakcji Kultury RADIA WAWA - "Uznaliśmy, że jest to film wyjątkowy, a nagrody, które zdobył na festiwalu w Gdyni, tylko to potwierdzają. Dlatego postanowiliśmy uznać go za jedno z najważniejszych Wydarzeń Roku".

"Zastanawiając się nad nominacjami w kategorii Wydarzenie Roku, zawsze bierzemy pod uwagę to co działo się w ciągu ostatnich 12 miesięcy najciekawszego w świecie szeroko rozumianej kultury i mediów. Staramy się znaleźć coś co pozostawia w widzach, słuchaczach czy czytelnikach wyraźny ślad, a nawet zmienia ich sposób życia i myślenia " - dodaje Sekretarz Redakcji Monika Tarka-Kilen.

Oprócz filmu "Plac Zbawiciela" w tej kategorii znalazły się także nominacje dla spektaklu i płyty "Miasto Mania" Marii Peszek, Wyborów "Miss World" w Polsce, Programu "Taniec z gwiadami" i Doroty Masłowskiej za książkę "Paw Królowej"". W zeszłym roku nagrodę za Wydarzenie Roku otrzymał film "Karol - człowiek, który został papieżem".

Do Złotych Dziobów RADIA WAWA 2006 została nominowana także aktorka Agnieszka Dygant w kategorii Medialna Osobowość Roku. Oprócz niej w tej kategorii nominacje otrzymali także Kabaret Mumio, Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski, Piotr Rubik i Robert Kubica.

O tym, kto zwycięży zadecydują w głosowaniu słuchacze RADIA WAWA. Wręczenie nagród nastąpi 6 listopada na uroczystej gali w Sali Kongresowej w Warszawie.


Oto pełna lista nominowanych:

KULTURALNE WYDARZENIE ROKU
- "Miastomania" - projekt Marii Peszek
- "Plac Zbawiciela" - film Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze
- Wybory "Miss World" w Polsce
- Program "Taniec z gwiadami"
- "Paw Królowej" - książka Doroty Masłowskiej

PRZEBÓJ ROKU
- Łzy "Gdybyś był"
- Kasia Cerekwicka "Na kolana"
- Virgin "2 bajki"
- Stachursky "Z każdym twym oddechem"
- De Mono "Siedem dni"

WYKONAWCA ROKU
- Sumptuastic
- Myslovitz
- Reni Jusis
- Goya
- Virgin

PŁYTA ROKU
- Hey "Echosystem"
- Myslovitz "Happyness is easy"
- Beata "Teraz płynę"
- Coma "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków"
- T.Love "I hate rock n'roll"

ODKRYCIE ROKU
- Gosia Andrzejewicz
- PIN
- Maria Peszek
- SUPERPUDER
- Kashmir

MEDIALNA OSOBOWOŚĆ ROKU
- Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski
- Agnieszka Dygant
- Kabaret Mumio
- Piotr Rubik
- Robert Kubica
Udostępnij: