"Star Trek: Następne pokolenie" na Sci Fi Channel

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/%22Star+Trek%3A+Nast%C4%99pne+pokolenie%22+na+Sci+Fi+Channel-50120
Od 9 kwietnia na fanów gwiezdnych przygód załogi USS Enterprise czeka ciekawa propozycja. Wznowiona zostanie emisja kultowego serialu "Star Trek: Następne Pokolenie".

"Star Trek: Następne pokolenie" to serial science-fiction, którego akcja toczy się w fikcyjnym uniwersum. Całość składa się z 178 odcinków podzielonych na 7 sezonów, co sprawia, że jest to najdłuższa seria Star Trek.

"Star Trek: Następne pokolenie" to pierwszy sezon serialu stanowiącego kontynuację klasyku science fiction z lat 60. minionego wieku. Akcja toczy się w XXIV stuleciu na pokładzie statku kosmicznego klasy Galaxy o nazwie USS Enterprise-D. Kapitan Jean-Luc Picard (Patrick Stewart) i jego załoga wyruszają w zupełnie nową podróż. Mają za zadanie odkrywać odległe planety i nieznane cywilizacje. Pragną dotrzeć tam, gdzie jeszcze nikt przed nimi nie dotarł. Serial odniósł sukces na całym świecie i jest jednym z najchętniej oglądanych programów o tematyce sci fi. Tylko w Polsce istnieje kilka prężnie działających fanklubów, które zrzeszają tysiące fanów serialu Star Trek.

Co ciekawe, w "Star Trek: Następne pokolenie" efekty specjalne są efektem komputerowej obróbki rzeczywistych modeli. Wielu fanów przyzna, że mimo upływu lat i postępu techniki niektóre rozwiązania pokazane w tym, uwielbianym przez wiele pokoleń, serialu, wciąż budzą zainteresowanie, a często także zdumienie.  Fani serialu wiedzą, że na potrzeby serialu "Star Trek" został stworzony sztuczny język wymyślony dla rasy Klingonów. Posiada własną gramatykę, składnię i słownictwo. Dla amatorów klingońskiego została opracowana Wikipedia w tym oryginalnym języku (od 2006 r. samodzielna witryna) oraz interfejs wyszukiwarki Google. Inicjatorem powstania języka klingońskiego jest James Doohan, aktor grający Scotty'ego z USS Enterprise. To on sprawił, że filmowi Klingoni zaczęli wydawać dziwne, niezrozumiałe dźwięki. Jednak dopiero dr Marc Okrand, językoznawca zatrudniony przez studio Paramount Pictures, stworzył prawdziwe zasady języka klingońskiego. Jednym z najbardziej znanych osiągnięć  klingonistów jest wydanie przekładu "Hamleta".

Język klingoński w oryginalnym wydaniu zabrzmi w domach fanów Star Treka już 9 kwietnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones