"The Tale Of Despereaux" - nowy film Sylvaina Chometa

Sylvain Chomet, autor nominowanego do Oscara "Tria z Belleville", podejmie się ekranizacji przeznaczonej dla młodych czytelników książki Kate DiCamillo zatytułowanej "The Tale Of Despereaux: Being The Story Of A Mouse, A Princess, Some Soup, And A Spool Of Threadim". Powieść, która od września 2003 znajduje się na liście bestsellerów "New York Timesa" została już sprzedana w nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

"The Tale Of Despereaux" opowiada o przygodach myszy, która woli czytać książki niż jej jeść, księżniczki, służki pragnącej być księżną i nieszczęśliwego szczura, który opuszcza ciemne lochy by wreszcie nacieszyć się światłem słonecznym.

Produkcją filmu zajmie się studio Larger Than Productions.

Sylvain Chomet pracuje już nad innym animowanym filmem zatytułowanym "Barbacoa". Akcja obrazu, którego budżet wyniesie 10 milionów dolarów rozgrywać się będzie w 1871 roku, kiedy to Paryż otoczyły pruskie wojska, tocząc jedną z najbardziej krwawych bitew w historii Europy. Głównym bohaterem obrazu będzie weterynarz z paryskiego zoo. Jego zadaniem jest ochrona małpki o imieniu Barbacoa oraz innych zwierząt przed wygłodniałymi, zdesperowanymi dziećmi, które zrobiłyby wszystko, by tylko coś zjeść.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię