"Zaćmienie" na DVD i Blu-rayu

Informacja nadesłana przez dystrybutora /
https://www.filmweb.pl/news/%22Za%C4%87mienie%22+na+DVD+i+Blu-rayu-67640
Polska premiera wydania DVD i Blu-ray ekranizacji trzeciej części bestsellerowej sagi Stephenie Meyer "Saga ZMIERZCH: Zaćmienie" odbędzie się 4 grudnia 2010 (sklepy) oraz 6 grudnia 2010 (wypożyczalnie).

Film pojawi się w sklepach w następujących konfiguracjach:

JEDNOPŁYTOWE WYDANIE DVD
LIMITOWANA EDYCJA KOLEKCJONERSKA (2 x DVD)
WYDANIE BLU-RAY4 grudnia w sklepach pojawią się też specjalne 3-płytowe boxy, obejmujące wszystkie zekranizowane do tej pory części sagi.


I obowiązkowa pozycja dla każdego prawdziwego fana "Zmierzchu". Dwa filmy dokumentalne o miasteczku Forks, w którym rozgrywa się akcja sagi:Niewielkie miasteczko Forks w stanie Waszyngton, gdzie rozgrywa się akcja sagi "Zmierzch". Tu Bella poznaje miłość swojego życia, nieśmiertelnego wampira Edwarda, tu rodzina Cullenów usiłuje pokojowo współegzystować z ludźmi oraz watahą wilkołaków Quileute. Trzykrotny zdobywca nagrody Emmy, Jason Brown, próbuje zbadać, co jest na tyle niezwykłego w tym deszczowym, otoczonym gęstymi lasami miasteczku, że stało się doskonałym tłem dla nieziemskiego romansu. Po raz pierwszy mieszkańcy Forks mówią o tym, co sprawia, że ich miasteczko jest tak magicznym i unikalnym miejscem. Poznajemy m.in. człowieka, który odkrywa tajemnice rodziny Quileute i twierdzi, że jest prawdziwym dziadkiem Jacoba. Odwiedzimy dom Cullenów, dom Belli, posterunek policji. Poznamy fanów sagi, którzy przyjeżdżają tu, aby w tym wyjątkowym miejscu szukać śladów swoich ukochanych bohaterów. 

"Kierunek Forks"


Już ponad 250 tysięcy fanów przyjechało do Forks, aby na własne oczy zobaczyć miejsce, które zainspirowało Stephenie Meyer do stworzenia niezwykłej sagi. Film podzielony jest na trzy części, każda z nich pozwala nam coraz głębiej wejść w tajemniczy świat "Zmierzchu". Razem z uczestnikami wycieczki objazdowej po Forks zatrzymujemy się w miejscach, gdzie rozgrywają się istotne dla bohaterów wydarzenia. Odwiedzamy domy Belli i Jacoba, poznajemy historię posiadłości Cullenów. Oglądamy tajemnicze lasy, góry, rzeki i inne cudowne mistyczne miejsca Forks i La Push. Poznajemy pełnych determinacji i oddania wielbicieli sagi, którzy przyjechali tu z najodleglejszych zakątków świata. Tworzą oni największą i najbardziej zintegrowaną wspólnotę fanów na świecie.