"Za niebieskimi drzwiami" z kolejnym wyróżnieniem

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Za+niebieskimi+drzwiami%22+z+kolejnym+wyr%C3%B3%C5%BCnieniem-120732
Film familijny "Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja zdobył kolejną nagrodę na festiwalu filmów dedykowanych dzieciom. Tym razem zachwycił na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dla Najmłodszych "W chmurach", który odbywał się w Lublinie. Został uhonorowany Nagrodą Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych "za błyskotliwy debiut w trudnej kategorii aktorskich filmów dla młodego widza". Kilka dni wcześniej film oczarował jurorów 34. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młodego Widza Ale Kino!, którzy przyznali mu nagrodę za najlepszy debiut. 


"Za niebieskimi drzwiami" to adaptacja polskiego bestsellera, którą obejrzało już niemal 130 tysięcy widzów i która zdobyła uznanie krytyków.

Film "Za niebieskimi drzwiami" zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata we śnie. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać, i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje, jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.