WIDEO: Zobacz, jak powstawały efekty specjalne do ekranizacji "Za niebieskimi drzwiami"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/WIDEO%3A+Zobacz%2C+jak+powstawa%C5%82y+efekty+specjalne+do+ekranizacji+%22Za+niebieskimi+drzwiami%22-119939
Tylko na Filmwebie możecie zobaczyć wyjątkowy materiał pokazujący, jak powstawały efekty specjalne w filmie "Za niebieskimi drzwiami". „Nie znam takiego polskiego filmu, w którym byłoby tyle ujęć efektowych, jest to praktycznie połowa materiału” – opowiada o pracy nad filmem Ryszard Rogocki. Film od 4 listopada w kinach.


Takiej ekranizacji polskiego bestsellera i jednocześnie lektury wybieranej przez wielu nauczycieli, jeszcze w kinach nie było. „Wreszcie potraktowano młodego widza poważnie” – mówi Łukasz Maciejewski - krytyk filmowy. Film "Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki.  Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie.  Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości. Idąc na ten film do kina, widzowie będą mogli jednocześnie zrobić coś dobrego, bo część dochodów ze sprzedaży biletów, zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk  - „Akogo?” Jedną z głównych ról w filmie gra Ewa Błaszczyk założycielka Fundacji „Akogo?”.
                                                                                         
Film wyprodukowało TFP we współpracy z: Telewizją Polsat, Fremantlemedia Polska, Heliograf, Alien FX, AB Film Production, Dreamsound oraz Odrą Film. Film współfinansowany jest przez PISF. W rolach głównych występują: Ewa Błaszczyk, Dominik Kowalczyk, Michał Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska oraz Adam Ferency. Oglądając ten film wspomagasz fundację “Akogo?” Ewy Błaszczyk. Aby wesprzeć ten cel, honorowy patronat nad filmem objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.