Śmiali się, gdy pisałem clickbaity. Ars Independent 2020 Online

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Amiali+si%C4%99%2C+gdy+pisa%C5%82em+clickbaity.+Ars+Independent+2020+Online-139352
Śmiali się, gdy pisałem clickbaity. Ars Independent 2020 Online
Od lat eksplorował kultury internetu i aż dziw, że dopiero światowa zaraza zmusiła go do przeprowadzki do sieci. Katowicki, multimedialny festiwal Ars Independent w tym roku obchodzi 10. urodziny, a imprezę świętować będziemy wspólnie w internetach - już od 24 do 26 września! Ogłoszono właśnie co nas czeka w programie festiwalu.


Pod hasłem #YouArsIndependent - będącym ukłonem w stronę publiczności imprezy - odbędzie się w sumie 13 wydarzeń. Część treści dostępnych będzie na stronie festiwalu, kanale jutube czy portalu mojeekino przez 3 festiwalowe dni do zapoznania się w dowolnej chwili. Część zaś to transmisje na żywo, które odbywać się będą zgodnie z harmonogramem: na jutubie i fejsbuku. Ponad 30 gości, 45 utworów audiowizualnych, blisko 600 minut wideo oglądania, prawie 400 minut spotkań i dyskusji - to Ars Independent 2020 Online w skrócie!

Wszystkie festiwalowe wydarzenia są w tym roku bezpłatne, a wśród nich m.in.:

Rave, kosmici, heroina: pokaz "Liquid Sky" to historia niczym z fantazji Davida Bowiego. Przybysze z kosmosu lądują na Ziemi w poszukiwaniu narkotyków i seksu, zanurzając się w undergroundowym, queerowym i pełnym rave'u świecie. - Na 100 filmów klasy B zdarza się ten 1 dobry. To właśnie "Liquid Sky" - dodaje Patryk Sławicki, programer festiwalu. Film zobaczymy na platformie mojeekino.pl.

Animacja to od lat na festiwalu kraina wyobraźni: czasem lekkiej, przyjemnej i kolorowej, a czasem granicznej, konfundującej i w kolorach, których nazw nawet nie znamy. W secie Playlista na mojeekino z eksperymentalnymi animacjami zobaczymy wybór właśnie takich "pojechanych" krótkich metraży, m.in. "Ostatnią wieczerzę" Piotra Dumały.

Wyobraź sobie ulubiony film bez muzyki. Nie ma dialogów, brak wszystkich "pif!", "stuk!" i "łup!". Coś dzieje się na ekranie, lecz nie towarzyszy temu żadne napięcie, ani emocja. Podczas 3 h dla 3 min: komponowanie muzyki do "World of Tomorrow" wespół z Michałem Paduchem (aka Pigeon Break) przyjrzymy się jak wyprodukować muzykę do filmu. "Będzie to "World of Tomorrow" Dona Hertzfeldta, uhonorowane 44 nagrodami na największych światowych festiwalach, w tym nominacją do Oscara.

Esej filmowy swoją historię rozpoczyna już w latach 20. XX wieku, choć dopiero w roku 1940 doczeka się etykiety. Przyjrzymy się w tym roku internetowemu spadkobiercy tego gatunku - wideoesejowi. Formie krótszej, kręconej nierzadko amatorsko i dużo bardziej krzykliwie. Podwójne wydarzenie - Artykuł w sieci o jutubowych wideoesejach - połączy przegląd najciekawszych kanałów popkulturowych ostatniej dekady (czyt. od zarania współczesnego wideoeseju na youtubie) oraz spotkanie z wideo-eseistami, autorami kanałów: Film Radar, Films&Stuff oraz BluShades, które poprowadzi Jacek Wandzel.

Więcej informacji o programie znajdziemy na stronie festiwalu: arsindependent.pl.

Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.
Udostępnij: