Że co? Olimpijska medalistka wyłudziła miliony i sfinansowała film Elijah Wooda

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%BBe+co+Olimpijska+medalistka+wy%C5%82udzi%C5%82a+miliony+i+sfinansowa%C5%82a+film+Elijah+Wooda-144940
Że co? Olimpijska medalistka wyłudziła miliony i sfinansowała film Elijah Wooda
Ta historia wygląda jak scenariusz na szaloną amerykańską satyrę. Wydarzyła się jednak naprawdę. Prokuratura w Utah oskarżyła byłą łyżwiarkę olimpijską o wyłudzenie 10 milionów dolarów z funduszu pomocowego dla firm poszkodowanych przez pandemię COVID-19. Część z tej kwoty oskarżona miała przeznaczyć na sfinansowanie produkcji filmu "Zło wcielone"

GettyImages-1323126028.jpg Getty Images © Santiago Felipe

Allison Baver na premierze "Zła wcielonego" na festiwalu Tribeca

Jak Allison Baver została producentką filmu z Elijah Woodem?Allison Baver jest byłą łyżwiarką startującą w short-tracku. Na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver zdobyła brązowy medal w sztafecie na 3000 metrów. Obecnie prowadzi własny biznes.

Latem 2020 roku złożyła wniosek o otrzymanie pomocy finansowej z programu przeznaczonego dla firm poszkodowanych przez pandemię COVID-19. We wniosku miała twierdzić, że jej przedsiębiorstwo rozrywkowe zatrudnia 430 osób i na płace wydaje 4 miliony dolarów. To czyniłoby z jej firmy jedne z największych biznesów w stanie. I choć łatwo można było zweryfikować, że jej wniosek to stek bzdur, Baver otrzymała pomoc w wysokości 10 milionów dolarów.

Na co poszły te pieniądze, tego nie wiadomo. Jednak 150 tys. Baver wydała na sfinansowanie produkcji "Zło wcielone". Za to otrzymała pozycję producenta wykonawczego i na chwilę pojawia się w samym filmie.

"Zło wcielone" - Elijah Wood spotyka Teda Bundy'ego"Zło wcielone" to kolejny w ostatnim czasie projekt poświęcony seryjnemu zabójcy Tedowi Bundy'emu. Ten opowiada o skomplikowanej relacji, jaka w ostatnich latach pobytu mordercy w więzieniu wywiązała się między nim a analitykiem FBI Billem Hagmaierem. Bundy'ego zagrał Luke Kirby, Hagmaierem został Elijah Wood, który również był producentem filmu.

Zwiastun filmu "Zło wcielone"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones