3 tomy "Chilling Adventures of Sabrina" w księgarniach

https://www.filmweb.pl/news/3+tomy+%22Chilling+Adventures+of+Sabrina%22+w+ksi%C4%99garniach-139973
Premiera czwartej części serialu "Chilling Adventures of Sabrina" już 31 grudnia, a wszystkich niecierpliwiących się fanów zapraszamy do lektury serii książek o tym samym tytule, która ściśle nawiązuje do fabuły serialu i rozszerza ją o nowe wątki!


Seria składa się z 3 tomów, są to "Sezon na czarownice", "Córka chaosu" oraz "Ścieżka Nocy". Fani serialu znajdą tutaj swoich ulubionych bohaterów w zupełnie nowej, nieznanej im dotąd odsłonie. Lektura pozwala szerzej spojrzeć na wiele epizodycznych wydarzeń z serialu, lepiej poznać Sabrinę, jej przyjaciół i bliskich oraz wrogów.

Główna bohaterka serii, Sabrina Spellman, została stworzona przez pisarza George'a Gladira i artystę Dana DeCarlo. Zadebiutowała w roku 1962 w magazynie komiksowym "Archie's Mad House". Od tego czasu nastoletnia czarownica doczekała się wielu odsłon, m.in. we własnej serii komiksowej (publikowanej w latach 1971–1983), w serialu animowanym, sitcomie "Sabrina, nastoletnia czarownica", filmie telewizyjnym oraz jego dwóch sequelach czy animowanym serialu 3D "Sabrina, sekrety nastoletniej czarownicy". Od 2018 roku serial "Chilling Adventures of Sabrina" możemy oglądać na platformie Netflix. To właśnie do niego nawiązuje seria książek o tym samym tytule, stworzona przez pisarkę Sarah Rees Brennan.

Osoby, które nie oglądały serialu, mogą bez obaw sięgnąć po tę serię, ponieważ autorka sprawnie wprowadza czytelnika do świata czarownic, przedstawia bohaterów i miejsca dobrze już znane fanom serialu.

Pierwszy tom, "Sezon na czarownice", swoją polską premierę miał w październiku 2019. Nawiązuje do wydarzeń sprzed serialu.

To ostatnie lato Sabriny Spellman przed jej szesnastymi urodzinami, które będą prawdziwym przełomem... Dziewczyna od dziecka uczy się magii od swoich ciotek, Zeldy i Hildy, ale jednocześnie żyje jak zwykła nastolatka – uczy się w liceum, spotyka się z przyjaciółkami, Roz i Susie, oraz z Harveyem, który szalenie jej się podoba. Jednak czas spędzony wśród śmiertelników nieubłaganie dobiega końca. Pożegnanie z Roz, Susie i Harveyem wydaje się o wiele trudniejsze, niż Sabrina sądziła. Na domiar złego, nie jest pewna, czy Harvey w ogóle coś do niej czuje. Postanawia z pomocą kuzyna Ambrosea rzucić na chłopaka zaklęcie miłosne. Skutki okażą się nieprzewidywalne...

Drugi tom, czyli "Córka chaosu", nawiązuje do wydarzeń z drugiej części serialu, kiedy Sabrina rozpoczęła naukę w Akademii Sztuk Niewidzialnych.

Tuż przed końcem roku Sabrina Spellman podejmuje decyzję: porzuca naukę w Baxter High, przyjaciół, a nawet swojego chłopaka Harveya... Dołącza do grona wiedźm i czarowników z Akademii Sztuk Niewidzialnych w Greendale. Gdy próbuje użyć magii, by ocalić życie swojej przyjaciółki Roz, niechcący przywołuje ducha przynoszącego pecha. Konsekwencje okazują się katastrofalne. A przecież obiecała ciotce Zeldzie, że nie będzie się pakować w kłopoty! Postanawia poprosić o pomoc swoich nowych znajomych z Akademii: Nicka Scratcha, prymusa i szatańsko przystojnego flirciarza, oraz Prudence, najpopularniejszą wiedźmę w szkole, sprytną, lecz bezlitosną. Ale czy może im zaufać?

Ostatni tom, "Ścieżka Nocy", polską premierę miał 14 października 2020 roku. Fabuła książki nawiązuje do trzeciej części serialu.

Sabrina Spellman właśnie odkryła prawdę o swoim pochodzeniu, a to oznacza, że będzie władać Piekłem! Tyle że ona sama – jak zwykle – ma inne plany na przyszłość... Co prawda wpada na pomysł, jak pokrzyżować plany diabelskiego ojca, ale nie wszystko idzie po jej myśli i teraz Lucyfer tkwi uwięziony w ciele jej chłopaka, Nicka Scratcha! Zrozpaczona dziewczyna natychmiast postanawia ruszyć mu na ratunek. Gdy ciotka Zelda wspomina legendę związaną z otwarciem piekielnych bram, młoda czarownica bez wahania bierze sprawy w swoje ręce. Szkoda tylko, że Zelda zapomniała wspomnieć o grożących jej niebezpieczeństwach...

Czy Sabrina i jej przyjaciele zdołają ocalić Nicka? I czy wyjdą z tego cało?

Seria spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony fanów serialu, którzy chwalą ją za pogłębione przedstawienie bohaterów, ich emocji i przemyśleń, a autorkę za sprawnie poprowadzoną narrację i ciekawe rozwinięcia historii postaci znanych im z ekranu.

Książki możesz zamówić tutaj: https://bit.ly/ChilligAdventuresOfSabrina
Informacja sponsorowana
Udostępnij: