ABC Netflixa, czyli jak wybrać najlepszy plan

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/ABC+Netflixa%2C+czyli+jak+wybra%C4%87+najlepszy+plan-137718
ABC Netflixa, czyli jak wybrać najlepszy plan
Jeśli planujesz dołączyć do grona użytkowników Netflixa, który stale przyciąga widzów szeroką ofertą filmów i seriali, zacznij od doboru najlepszego planu dla siebie. Dla ułatwienia, przedstawiamy komplet przydatnych informacji o pakietach Netflixa, metodach płatności czy urządzeniach, na których możesz oglądać swoje ulubione produkcje. 


A - Pakiety Netflix, czyli ile ekranów jednocześnie:

Pierwszy krok na Netflix to wybór subskrypcji. Netflix, obserwując różne potrzeby swoich użytkowników na całym świecie, udostępnił trzy rodzaje pakietów: podstawowy, standard oraz premium. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie – zarówno osoby, które wolą mieć konto na wyłączność, jak i te, które chcą się nim dzielić z domownikami. Główna różnica między poszczególnymi planami to liczba używanych jednocześnie urządzeń oraz jakość wyświetlanych treści. To co łączy wszystkie opcje subskrypcji to dostęp do tej samej, bogatej biblioteki filmów, seriali i programów, które można oglądać bez żadnych ograniczeń – gdzie chcemy i kiedy chcemy. Miesięczny abonament to koszt w wysokości od 34 do 52 zł.
 
– Podstawowy (34 PLN miesięcznie) – 1 ekran, jakość SD
– Standard (43 PLN miesięcznie) – 2 ekrany jednocześnie, dostępna jakość HD
– Premium (52 PLN miesięcznie) – 4 ekrany jednocześnie, dostępna jakość HD i Ultra HD (4K).
 
Warto pamiętać, że planu nie wybieramy raz na zawsze. W każdej chwili możemy zmienić.
 

B -  Metody płatności, czyli jak zacząć subskrypcję:

Po podjęciu decyzji odnośnie planu, przechodzimy do wyboru metody płatności. Netflix daje nam tutaj sporo możliwości – opcją podstawową jest podpięcie karty kredytowej lub debetowej takiej jak Visa, MasterCard i American Express lub konta na PayPal. Takie rozwiązanie pozwala nam zapomnieć o comiesięcznym rachunku - Netflix automatycznie, co miesiąc pobiera opłatę. Wystarczy zapisać dane płatności na platformie. Za subskrypcję możemy płacić także używając kart podarunkowych – te dostępne są zarówno online (na stronach StartSelect.com, Muve.pl czy Allegro.pl), jak i w sklepach stacjonarnych z elektroniką (MediaMarkt, MediaExpert i Komputronik), spożywczych (Żabka i Tesco), kioskach (InMedio, Relay i Kolporter) oraz stacjach benzynowych (Circle K i BP). W Polsce również oferowana jest możliwość rozliczania usługi za pośrednictwem partnerów platformy (Orange, CANAL+, Play, T-Mobile, iTunes) – wówczas koszt subskrypcji doliczany jest do rachunku za usługę danego dostawcy. Proste?  
 
C – Oglądaj gdzie chcesz, kiedy chcesz i na czym chcesz:
 

Gdy mamy już konto, możemy zacząć odkrywanie treści i nadrabianie zaległości! Bez względu na to, jaką subskrypcję wybraliśmy, możemy oglądać Netflixa na różnych urządzeniach. Wystarczy mieć połączenie z internetem (choć nie zawsze, ale o tym opowiemy w kolejnym wpisie) i pobraną aplikację Netflix. Innymi słowy, możemy korzystać z platformy zarówno za pomocą komputera i wybranej przeglądarki, telewizora z funkcjami Smart TV, konsoli do gier, odtwarzacza DVD i  Blu-ray, dekodera, tabletu czy telefonu komórkowego. Warto jednak pamiętać, że dostępność materiałów w jakości HD (720p), Full HD (1080p), Ultra HD (4K) i HDR zależy nie tylko od wybranego planu, ale także od możliwości sprzętowych, prędkości łącza czy też samych treści – w końcu w bibliotece Netflixa mamy nie tylko najnowsze produkcje tworzone przy użyciu nowoczesnego sprzętu, ale także klasyki gatunków tworzone na przestrzeni ostatnich dekad.
Udostępnij: