Apple blokuje premierę filmu z Jacksonem i Mackie'em

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Apple+blokuje+premier%C4%99+filmu+z+Jacksonem+i+Mackie%27em-135582
Apple blokuje premierę filmu z Jacksonem i Mackie'em
źródło: Materiały prasowe
Serwis Apple wstrzymał premierę filmu "The Banker" z Samuelem L. Jacksonem i Anthonym Mackie'em. Powodem są oskarżenia o molestowanie, jakie wysunięto pod adresem syna pierwowzoru głównego bohatera.


"The Banker" w reżyserii George'a Nolfiego opowiada historię Bernarda Garretta (Mackie), jednego z pierwszych Afrykańskich bankierów w Stanach Zjednoczonych. Premierę zapowiedziano na 6 grudnia.

Jedną z twarzy promujących film miał być Bernard Garrett Jr., wnuczek mężczyzny, o którym opowiada film. Przybrane siostry mężczyzny poinformowały jednak przedstawicieli Apple o swoich oskarżeniach pod jego adresem. Kobiety twierdzą, że kiedy mieszkali pod jednym dachem, Garrett molestował je seksualnie. Do tego wypominają one twórcom filmu, że naginają fakty i wykluczają je oraz ich matkę z biografii Garretta.

Nabyliśmy prawa do "The Banker", poruszeni historią o społecznej zmianie i finansowym talencie. W zeszłym tygodniu zwrócono nam uwagę na pewne wątpliwości związane z filmem. Razem z jego twórcami potrzebujemy trohę czasu, by przyjrzeć się tej sprawie i ustalić dalsze kroki, czytamy w oficjalnym oświadczeniu Apple w tej sprawie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones