Box Office Świat: Chińskie hity dystansują konkurencję

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+Chi%C5%84skie+hity+dystansuj%C4%85+konkurencj%C4%99-140846
Box Office Świat: Chińskie hity dystansują konkurencję
Na światowych rynkach sytuacja uspokoiła się. Dominują chińskie hity wprowadzone w okresie bożonarodzeniowo-sylwestrowym. Na liście znalazły się też dwa tytuły z Japonii, choć w tamtejszych kinach wprowadzono obostrzenia (wcześniejsze zamykanie i ograniczenia w liczbach widzów na seansach) w związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19. W pierwszej dziesiątce są też trzy tytuły z Hollywood. Przewodzi im obraz, który w Stanach Zjednoczonych w ogóle nie trafił do kin.

Numerem jeden pozostał dramat rodzinny "Song Ni Yi Duo Xiao Hong Hua" (A Little Red Flower), choć spadek wpływów był olbrzymi - 73%. Mimo to obraz w miniony weekend zarobił 21,9 mln dolarów. Łącznie na koncie ma zaś już 160,9 mln dolarów.

Z miejsca trzeciego na drugie awansował "Chai Dan Zhuan Jia 2" (Shock Wave 2), który z ostatnich chińskich nowości wykazuje się najdłuższymi "nogami". W weekend obraz zarobił 11,6 mln dolarów, co daje łącznie 149,4 mln dolarów.

W ten sposób na trzecie miejsce została zepchnięta ubiegłotygodniowa nowość "Wen Nuan De Bao Bao" (Warm Hug). Weekendowe wpływy komedii wyniosły 10,7 mln dolarów. Dzięki temu obraz już przekroczył granicę 100 milionów dolarów (obecnie 104 mln).

Czwartą lokatę obroniła animacja "Co w duszy gra". Oczywiście udało się to głównie za sprawą Chin, gdzie podczas trzeciego weekendu obraz zarobił 6,4 mln dolarów, czyli więcej niż na otwarcie. W tym tygodniu stanie się tam trzecią najbardziej kasową produkcją Pixara w historii. Łącznie w weekend w 11 krajach animacja zarobiła 8,9 mln dolarów. To oznacza, że w sumie na box office'owym koncie ma 47,3 mln dolarów.

Najwyżej sklasyfikowaną nowością jest animacja "海底小纵队火焰之环" (Octonauts: The Ring of Fire). Po pierwszych trzech dniach wyświetlania obraz ma na swoim koncie 5,3 mln dolarów.

Na szóstym miejscu znalazła się inna animacja - "Krudowie 2: Nowa era". Film zarobił 5,1 mln dolarów, ale potrzebował do tego obecności w 17 krajach świata. Obraz najlepiej sprzedaje się w Australii i Rosji. Zagraniczne wpływy wynoszą obecnie 91 mln dolarów, a globalne - 127,8 mln.

W Rosji tymczasem wciąż dominuje lokalna produkcja "Последний богатырь: Корень зла". Kontynuacja "Ostatniego bohatera" zarobiła 5 milionów dolarów, dzięki czemu łączne wpływy przekroczyły 22 miliony.

Dopiero na ósmym miejscu wylądowała "Wonder Woman 1984". Jej zagraniczne wpływy wyniosły już tylko 4,7 mln dolarów. Komiksowe widowisko wciąż nie osiągnęło poza granicami USA 100 milionów dolarów wpływów. Uda się to dopiero w tym tygodniu, ponieważ na razie wynoszą one 98,8 mln dolarów. W skali całego globu na koncie jest 131,4 mln dolarów.

Tymczasem w Japonii doszło w końcu do zmiany warty. Najlepiej sprzedającym się tytułem w okresie piątek-niedziela była animacja Warner Bros. "Gintama: The Final". Obraz uzyskał niezły wynik - 4,2 mln dolarów.

Dotychczasowy lider japońskiego box office'u "Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen" (Demon Slayer The Movie: Mugen Train) zamyka pierwszą dziesiątkę naszego zestawienia z wynikiem 3,2 mln dolarów. W ten sposób w samej tylko Japonii animacja zgarnęła 340 milionów dolarów.
Udostępnij: