Box Office Świat: Romans "My Love" pokonał film Zhanga Yimou

Deadline, The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+Romans+%22My+Love%22+pokona%C5%82+film+Zhanga+Yimou-142244
Box Office Świat: Romans "My Love" pokonał film Zhanga Yimou
źródło: Materiały prasowe
Chiny wracają na szczyt międzynarodowego box-office'u - wszystko dzięki pięciodniowemu narodowemu świętu z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy, podczas którego zwyczajowo debiutuje szereg filmów. Ten majówkowy pojedynek premier wygrał młodzieżowy romans "My Love", który pokonał nie tylko negatywne recenzje, ale i silną konkurencję, m.in. ze strony nowego filmu Zhanga Yimou.

"My Love" to remake koreańskiego "On Your Wedding Day" (2018), historia miłości pary, która poznała się w liceum, opowiedziana na przestrzeni 15 lat. W rolach głównych wystąpili Greg Hsu i Zhang Ruonan. Między piątkiem a niedzielą film zarobił 65,1 mln dolarów.

Na drugim miejscu zestawienia uplasował się thriller szpiegowski "Clif Walkers". Wspomniana już nowa produkcja Zhanga Yimou ma na swoim koncie 38,8 mln dolarów. Akcja rozgrywa się w latach 30., a bohaterami są specjalni agenci Komunistycznej Partii Chin, którzy wrócili do kraju po specjalnym szkoleniu w Związku Radzieckim i wyruszają ze specjalną misją, podczas której zostają zdradzeni.

Miejsce trzecie należy do thrillera "Home Sweet Home", w którym główną rolę zagrał Aaron Kwok. Jego wynik to 19,4 mln dolarów.

Top 5 domyka chińskie kino akcji: "Once Upon a Time in Hong Kong" (reżyseria Wong Jing i Woody Hui, w rolach głównych Louis Koo i Tony Ka Fai Leung) zarobił 13,8 mln, a "Break Through the Darkness" (reżyseria Yulai Lu) - 7,3 mln.

Łączne przychody w tegorocznym chińskim box-offisie są obecnie o 12,3% mniejsze niż pierwsze pięć miesięcy 2019 - ostatniego roku, w którym na działanie kin nie miała wpływu pandemia.

Jedyny film w światowym box-offisie wyprodukowany poza Chinami i Japonią oraz zarabiający poza nimi to plasujący się na miejscu dziesiątym "Mortal Kombat". Pokazywana w 39 krajach produkcja zarobiła w ten weekend 3 mln dolarów, podnosząc swój całkowity globalny wynik do 67 milionów.
Udostępnij: