Córka George'a A. Romero debiutuje jako reżyserka. Jej film opowie o zombie

CBR / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/C%C3%B3rka+George%27a+A.+Romero+debiutuje+jako+re%C5%BCyserka.+Jej+film+opowie+o+zombie-156106
Córka George'a A. Romero debiutuje jako reżyserka. Jej film opowie o zombie
źródło: Getty Images
autor: Pictorial Parade
Tina Romero, córka zmarłego w 2017 roku twórcy "Nocy żywych trupów", będzie kontynuować dziedzictwo ojca. Przygotowuje się do realizacji swojego horroru o zombie – "Queens of the Dead".

GettyImages-866390092.jpg Getty Images © Tommaso Boddi
Tina Romero na ceremonii odsłonięcia gwiazdy George'a A. Romero w Alei Gwiazd

Tina Romero o swoim debiucie. Złoży hołd dziedzictwu ojca?


Tina Romero przygotowuje się do swojego debiutu reżyserskiego. O swoich planach opowiedziała w wywiadzie z Fangorią.

Zombie w filmach mojego taty zawsze odzwierciedlały to, co dzieje się na świecie. Czuję się więc odpowiedzialna, by dalej nieść tę pochodnię i utrzymać zombie Romero przy życiu, podtrzymywać dziedzictwo ojca, oddawać mu szacunek i upamiętniać, ale jednocześnie przedstawić siebie i mój własny głos jako filmowczyni, moją własną perspektywę. Która jest inna niż jego – powiedziała.

"Queens of the Dead" ma nawiązywać do legendarnej "Nocy żywych trupów". Podobnie jak w filmie George'a A. Romero apokalipsa zombie zaskoczy bohaterów, którzy będą musieli walczyć o przetrwanie. Tylko kilkorgu z nich uda się przetrwać do rana. Akcja będzie się toczyć w nowojorskim klubie podczas występów drag queens.

Zobacz zwiastun "Nocy żywych trupów"


Będąca debiutem George'a A. Romero "Noc żywych trupów" trafiła na ekrany w 1968 roku. Zobaczcie zwiastun:To miała być spokojna wycieczka w rodzinne strony. Barbara i Johnny nie wiedzieli jednak, że w chwili, gdy zdecydowali się odwiedzić grób rodziców Amerykę opanowały głodne ludzkiego ciała, krwiożercze zombie... Teraz jedynym ratunkiem staje się ucieczka i pomoc przypadkowych ludzi. Czy uda im się dotrwać do świtu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones