Twórca "Zagubionych" porzuca "Gwiezdne wojny"?

Above the Line / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+Damon+Lindelof+nie+jest+ju%C5%BC+zaanga%C5%BCowany+w+%22Gwiezdne+wojny%22+Za+kamer%C4%85+Sharmeen+Obaid-Chinoy-150011
Twórca "Zagubionych" porzuca "Gwiezdne wojny"?
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Kinowa przyszłość "Gwiezdnych wojen" znowu pod znakiem zapytania? W sieci gruchnęła plotka, że Damon Lindelof ("Watchmen") i Justin Britt-Gibson ("Wirus") opuścili projekt pełnometrażowego widowiska, którego akcja miała rozgrywać się "w odległej galaktyce, dawno temu...". Na razie bez zmian na stołku reżyserskim: za kamerą filmu wciąż ma stanąć Sharmeen Obaid-Chinoy ("Ms. Marvel").

Lindelof zrezygnował z "Gwiezdnych wojen"?GettyImages-1400741044.jpg Getty Images © Frazer Harrison


Hollywoodzki przeciek ujawnił jako pierwszy Jeff Sneider dla portalu Above the Line. Sneider ma na swoim koncie szereg podobnych branżowych sensacji, więc jako źródło ma on relatywnie spory stopień wiarygodności. Mimo to informacja pozostaje na razie pogłoską, nie została bowiem potwierdzona przez studia Disney czy Lucasfilm.
 
Według Sneidera Damon Lindelof ("Watchmen", "Zagubieni", "Pozostawieni") i Justin Britt-Gibson ("Wirus", "Banshee") w połowie lutego przedstawili swój scenariusz i zaledwie kilka dni później porzucili projekt. Studio Lucasfilm ma już podobno nowego scenarzystę, który dalej rozwija film. Nie znamy jednak jego tożsamości.

Reżyserką projektu pozostaje rzekomo Sharmeen Obaid-Chinoy (na zdjęciu).

Lindelof mówił w niedawnym wywiadzie, że tworzenie nowego filmu ze świata "Gwiezdnych wojen" to wielkie wyzwanie, zwłaszcza jeśli dorastało się, oglądając kolejne części. Scenarzysta nie ujawnił nic na temat statusu swojego zaangażowania w nowy film, ale powiedział, że jeśli nie da się zarobić świetnych "Gwiezdnych wojen", to może nie powinno się robić żadnych.O czym opowiedzą nowe kinowe "Gwiezdne wojny"?Oczywiście szczegóły fabuły filmu - jak również jego tytuł - pozostają owiane tajemnicą. Projekt ma jednak zostać oficjalnie ogłoszony w przyszłym miesiącu podczas wydarzenia Star Wars Celebration. Prawdopodobnie poznamy wówczas jego tytuł oraz zarys fabuły. Na razie jednak nie należy spodziewać się żadnych ogłoszeń castingowych.

Zdjęcia do filmu mają podobno ruszyć w lutym 2024 roku, a premierę zaplanowano na 19 grudnia 2025.

Obecnie fani "Gwiezdnych wojen" mogą oglądać trzeci sezon serialu "The Mandalorian". Zobaczcie naszą rozmowę o pierwszym odcinku:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones