Serialowy Green Lantern od twórców "Watchmen" i "Detektywa"? Chris Mundy i Damon Lindelof szykują "Lanterns"?

Bleeding Cool / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowy+Green+Lantern+od+tw%C3%B3rc%C3%B3w+%22Watchmen%22+i+%22Detektywa%22-155787
Serialowy Green Lantern od twórców "Watchmen" i "Detektywa"? Chris Mundy i Damon Lindelof szykują "Lanterns"?
źródło: Materiały prasowe
Kiedy James Gunn i Peter Safran ogłosili swoje plany budowy nowego kinowego uniwersum DC, nie zapomnieli o Zielonej Latarni. Ogłoszony przez nich serial zatytułowany roboczo "Lanterns" miał być ważną częścią nowego DC. Czy jego twórcami będą Chris Mundy ("Detektyw: Kraina nocy") i Damon Lindelof ("Watchmen")?
 

Kto napisze serial "Lanterns" dla DC?

Projekt zapowiadano jako "jakościowe wydarzenie HBO" w stylu "Detektywa". Głównymi bohaterami mieli być Hal Jordan i John Stewart, prowadzący śledztwo w sprawie tajemnicy, która miała być fundamentalna dla historii, jaką Gunn i Safran chcą opowiedzieć na przestrzeni całego uniwersum. To dla nas bardzo ważny serial, obiecywał Safran.

W ostatnim czasie o projekcie zrobiło się jednak cicho. W mediach społecznościowych pojawiła się jednak właśnie plotka oparta o filmografie ze strony Amerykańskiej Gildii Scenarzystów (Writers Guild of America - WGA). Okazuje się, że pięcioro scenarzystów ma w swoich profilach na rok 2024 serial "Lanterns".

Ci scenarzyści to Chris Mundy ("Detektyw: Kraina nocy", "Ozark"), Damon Lindelof ("Watchmen", "Zagubieni"), Justin Britt-Gibson ("Wirus", "Banshee"), Breannah Gibson ("Bigger") i Vanessa Baden-Kelly ("Życie seksualne studentek").
  
Według niepotwierdzonych plotek Mundy ma być showrunnerem serialu, a Lindelof - producentem wykonawczym.

"Green Lantern" - zwiastun
Green lantern na duzym i małym ekranieKorpus Zielonych Latarni mogliśmy oglądać na dużym ekranie w filmie "Green Lantern" z 2011 roku, w którym Ryan Reynolds wcielił się w Hala Jordana. W latach 2011-2013 emitowano serial animowany "Zielona Latarnia". Green Lanternowie pojawiali się również m.in. w serialu animowanym "Liga Sprawiedliwych".

Kilka lat temu Greg Berlanti szykował swój serial o Green Lanternach dla HBO, w którym mieli zagrać Jeremy Irvine i Finn Wittrock. Bohaterami tej skasowanej wersji "Green Lantern" mieli być Guy Gardner i Alan Scott. Zostali już nawet zaangażowani aktorzy. Tego pierwszego miał zagrać Finn Wittrock, a drugiego Jeremy Irvine. Akcja miała rozgrywać się w kosmosie, a oprócz tej dwójki w serialu zobaczylibyśmy również innych członków korpusu Zielonych Latarni, zarówno znanych z kart komiksów, jak i zupełnie nowych.

W nadchodzącym "Supermanie" Jamesa Gunna pojawi się Green Lantern Guy Gardner, którego zagra Nathan Fillion.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones