Dan Aykroyd atakuje reżysera nowych "Pogromców duchów"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dan+Aykroyd+atakuje+re%C5%BCysera+nowych+%22Pogromc%C3%B3w+duch%C3%B3w%22-123479
W rozmowie z brytyjską telewizją Channel 4 Dan Aykroyd wskazał reżysera Paula Feiga jako głównego winowajcę klapy nowych "Pogromców duchów".


Zdaniem gwiazdy, pomysłodawcy i producenta cyklu Feig nieodpowiedzialnie wydawał pieniądze wytwórni. - Nie nakręcił scen, które naszym zdaniem były potrzebne filmowi. Mówił: Nie, nie potrzebujemy ich. Potem urządziliśmy pokazy testowe i okazało się, że całość wymaga poprawek. Dokrętki kosztowały od 30 do 40 milionów dolarów.

Aykroyd lubi nowych "Pogromców duchów". Jego zdaniem kwartet odtwórczyń głównych ról spisał się znakomicie. Niestety, z powodu niepotrzebnie rozdętego budżetu (144 miliony dolarów) komedia przyniosła straty. - Film zarobił mnóstwo pieniędzy na całym świecie (229 mln dol. - przyp. red.), ale kosztował za dużo. W ten sposób realizacja kolejnej części okazała się nieopłacalna - tłumaczył. Na koniec dodał, że Feig w najbliższej przyszłości nie nakręci dla Sony kolejnego filmu.

Tuż po wywiadzie wytwórnia wystosowała oficjalne oświadczenie. Wynika z niego, że koszty dokrętek wyniosły 3-4 miliony dolarów, a nie - jak twierdził Aykroyd - nawet 40 milionów.