Dziś premiera "The Darkness II" Limited Edition

Informacja nadesłana przez dystrybutora /
https://www.filmweb.pl/news/Dzi%C5%9B+premiera+%22The+Darkness+II%22+Limited+Edition-82216
Od dziś w sklepach dostępna jest gra "The Darkness II". Tytuł ten wydany został na komputery PC oraz konsole Xbox 360 oraz Playstation 3 i dostępny jest w specjalnej wersji Limited Edition, zawierającej poza samą grą również atrakcyjne dodatki.

 
"The Darkness II" Limited Edition zawiera:
· Grę The Darkness II
· Dodatkowy strój dla Darklinga: "Crazy Abdul"
· Upgrade umiejętności postaci:
1.Gourmet Hearts: bonus za zjadanie serc
2. Relic Hunter: wskazuje położenie kolekcjonerskich przedmiotów na świecie
· Ilustracje, których autorem jest Marc Silvestri
· Dwa Komiksy The Darknes część 1 i 2 do pobrania w wersji cyfrowej

"The Darkness II" to kontynuacja wydanej w 2007 r. gry "The Darkness", opartej na komiksach autorstwa Marca Silvestriego. To pełna akcji strzelanka, w której gracze wcielają się w  Jackiego Estacado – dona nowojorskiej rodziny mafijnej, władającego starożytną mocą chaosu znaną jako Ciemność. Od wydarzeń mających miejsce w poprzedniej części minęły 2 lata. Jackie użył swoich mocy by zabić ludzi odpowiedzialnych za śmierć swojej dziewczyny, jednak pomimo tego, nie jest w stanie otrząsnąć się z tych tragicznych wspomnień. Zaś uwięziona w nim siła tylko czeka, aby móc się wydostać na wolność. Nieudana próba zamachu na życie Jackiego stanowi doskonałą okazję dla Ciemności i jednocześnie sprawia, że Jackie postanawia podążyć tropem zamachowców, odkrywając tajemnice stojące za atakiem na niego i motywy którymi kieruje się Ciemność.

Gra pełna jest niezwykłego, mrocznego klimatu przedstawionego za pomocą grafiki stylizowanej na komiksową. Nowego wymiaru rozgrywki dostarczy unikalna zdolność korzystania z dwóch demonicznych ramion przy jednoczesnym strzelaniu nawet z dwóch broni na raz. Całości zaś dopełnia Mike Patton, jeden z najbardziej znanych na świecie wokalistów, podkładający głos pod Ciemność.  

Cechy gry:
· Nowy wymiar rozgrywki w grach FPS - tnij, chwytaj i rzucaj przedmiotami w przeciwników przy użyciu demonicznych ramion, przy jednoczesnym strzelaniu z dwóch broni.
· Okiełznaj niepowstrzymaną moc – ulepszaj demoniczne ramiona i przywołuj moce ciemności sprawiając, że rozgrywka stanie się jeszcze bardziej wybuchowa.
· Światło to zagrożenie – piekielna moc Ciemności objawia się tylko w mroku, musisz więc używać otoczenia na swoją korzyść i uważać na wrogów korzystających ze światła jako broni.
· Mroczna i emocjonująca opowieść – doświadcz mrocznej, spaczonej i fascynującej przygody stworzonej specjalnie na potrzeby gry przez uznanego twórcę komiksów, Paula Jenkinsa, odpowiedzialnego za tworzenie m.in. komiksów z Hulkiem, Wolverine'em oraz fabuły do pierwszej części gry Darkness.
· Oryginalny styl graficzny – grafika stylizowana na komiksową w połączeniu z pełnym dramaturgii oświetleniem charakterystycznym dla filmów noir sprawiają, że oryginalne komiksowe obrazy ożywają na ekranie. Stanowią też hołd dla niezwykłego materiału na którym były wzorowane.