Specjalna wersja gry "The Darkness II" od 10 lutego w sprzedaży

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/Specjalna+wersja+gry+%22The+Darkness+II%22+od+10+lutego+w+sprzeda%C5%BCy-81661
Gra The Darkness II w Polsce będzie sprzedawana w specjalnej wersji Limited Edition, zawierającej poza samą grą również atrakcyjne dodatki. Tytuł ten ukaże się już 10 lutego na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i Playstation 3.

The Darkness II Limited Edition zawiera:
- Grę The Darkness II
- Dodatkowy strój dla Darkling'a: "Crazy Abdul"
- Upgrade umiejętności postaci:
1. Gourmet Hearts: bonus za zjadanie serc
2. Relic Hunter: wskazuje połozenie kolekcjonerskich przedmiotów na świecie
- Ilustracje, których autorem jest Marc Silvestri
- Dwa Komiksy The Darkness część 1 i 2 do pobrania w wersji cyfrowejThe Darkness II to kontynuacja wydanej w 2007 r. gry The Darkness, opartej na komiksach autorstwa Marca Silvestriego. To pełna akcji strzelanka w której gracze wcielają się w  Jackiego Estacado – dona nowojorskiej rodziny mafijnej, władającego starożytną mocą chaosu znaną jako Ciemność. Od wydarzeń mających miejsce w poprzedniej części minęły 2 lata. Jackie użył swoich mocy by zabić ludzi odpowiedzialnych za śmierć swojej dziewczyny, jednak pomimo tego, nie jest w stanie otrząsnąć się z tych tragicznych wspomnień. Zaś uwięziona w nim siła tylko czeka, aby móc się wydostać na wolność. Nieudana próba zamachu na życie Jackiego stanowi doskonałą okazję dla Ciemności i jednocześnie sprawia, że Jackie postanawia podążyć tropem zamachowców, odkrywając tajemnice stojące za atakiem na niego i motywy którymi kieruje się Ciemność.

Gra pełna jest niezwykłego, mrocznego klimatu przedstawionego za pomocą grafiki stylizowanej na komiksową. Nowego wymiaru rozgrywki dostarczy unikalna zdolność korzystania z dwóch demonicznych ramion przy jednoczesnym strzelaniu nawet z dwóch broni na raz. Całości zaś dopełnia Mike Patton, jeden z najbardziej znanych na świecie wokalistów, podkładający głos pod Ciemność.   

Cechy gry:
- Nowy wymiar rozgrywki w grach FPS - tnij, chwytaj i rzucaj przedmiotami w przeciwników przy użyciu demonicznych ramion, przy jednoczesnym strzelaniu z dwóch broni.
- Okiełznaj niepowstrzymaną moc – ulepszaj demoniczne ramiona i przywołuj moce ciemności sprawiając, że rozgrywka stanie się jeszcze bardziej wybuchowa.
- Światło to zagrożenie – piekielna moc Ciemności objawia się tylko w mroku, musisz więc używać otoczenia na swoją korzyść i uważać na wrogów korzystających ze światła jako broni.
- Mroczna i emocjonująca opowieść – doświadcz mrocznej, spaczonej i fascynującej przygody stworzonej specjalnie na potrzeby gry przez uznanego twórcę komiksów, Paula Jenkinsa, odpowiedzialnego za tworzenie m.in. komiksów z Hulkiem, Wolverine’em oraz fabuły do pierwszej części gry The Darkness.
- Oryginalny styl graficzny – grafika stylizowana na komiksową w połączeniu z pełnym dramaturgii oświetleniem charakterystycznym dla filmów noir sprawiają, że oryginalne komiksowe obrazy ożywają na ekranie. Stanowią też hołd dla niezwykłego materiału na którym były wzorowane.