Galeria freaków od A do Z w trailerze szalonej komedii "EMIGRACJA XD" od CANAL+

https://www.filmweb.pl/news/Galeria+freak%C3%B3w+od+A+do+Z+w+trailerze+szalonej+komedii+%22EMIGRACJA+XD%22+od+CANAL%2B-149879
Galeria freaków od A do Z w trailerze szalonej komedii "EMIGRACJA XD" od CANAL+
źródło: materialy promocyjne
Poczucie humoru, które nie zna granic. Podróż pełna absurdalnych sytuacji i niefortunnych zbiegów okoliczności. Plejada bohaterów, w której każdy jest większym freakiem od poprzedniego. Więcej o ich charakterach i przygodach można się dowiedzieć od samych aktorów w specjalnym materiale wideo. Premiera pierwszych dwóch odcinków już 17 marca w CANAL+ online i na CANAL+ Premium, a już teraz można obejrzeć trailer produkcji!

"EMIGRACJA XD" to szalona serialowa komedia o podróży dwóch przyjaciół, prawdziwych ziomali, Malcolma i Stomila, którzy opuszczają rodzinne strony i wyruszają na emigrację do Londynu. W drodze z bardzo małego miasteczka do bardzo Wielkiej  Brytanii spotykają całą galerię osobliwości: cygańskich handlarzy kamperów, anarchistów – squatersów, recydywistów ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości czy pracowników klubu go-go. Nowe znajomości zawsze prowadzą do splotu kuriozalnych zdarzeń, w których absurd goni absurd. Poznajcie galerię freaków oraz dwóch głównych bohaterów, którzy ten barwny zbiór otwierają.

Kliknij TUTAJ i przejdź do CANAL+ online, by poznać pełną ofertę serwisu. Dostęp do pakietu z serialami i filmami z biblioteki CANAL+ dostępny jest już za 29 zł miesięcznie.

  
MALCOLM (Tomasz Włosok)Jest jedynakiem żyjącym z rodzicami – typowymi przedstawicielami niższej klasy średniej. Jego matka pracuje w domu kultury, ojciec raczej nie posiada teraz stałego zajęcia, tylko wspomina bliżej niesprecyzowane lepsze czasy. Sam określa się jako osoba "nieśmiała społecznie", która jednak lubi obserwować innych ludzi. Specyfiką Malcolma jest talent do przyciągania różnego rodzaju dziwnych sytuacji i postaci, które następnie porywają go bezwolnego w wir fabuły. Zazwyczaj są to zdarzenia w jakiś sposób dla bohatera trudne, ale dostarczające materiału na opowieści – tym bardziej że nawet w tarapatach Malcolm zachowuje zadziwiającą zdolność spojrzenia na swoją sytuację z dystansu, analizy jej i osadzenia w szerszym kontekście.


STOMIL (Michał Balicki)Stomil jest rówieśnikiem Malcolma i jego przyjacielem od podstawówki. Jego ojciec prowadzi średnio prosperujący warsztat samochodowy. Stomil nie ma takiego zmysłu obserwacji i poziomu refleksji jak Malcolm, ale jest od niego bardziej sprawczy. Jego okazyjna bezmyślność ściąga na przyjaciół kłopoty, ale rekompensuje on to Malcolmowi swoją lojalnością i pogodą ducha.


PAN ZBYSZEK (Michał Czernecki)Kierowca TIR-a, który zjeździł na ciężarówkach całą Europę. Malcolma spotyka na stacji benzynowej w Niemczech i podwozi pod Dortmund, po drodze udzielając mu wielu życiowych porad. Na koniec zwierza się, że jest nosicielem wirusa HIV, ale wysoka świadomość na temat nowoczesnych form leczenia, połączona z ogólną, życiową twardością, nie pozwala mu się tym nadto przejmować – ukrywa to natomiast przed kolegami kierowcami, którzy jego zdaniem mogą nosić w sobie takie uprzedzenia, jak on kiedyś.


SZUKI (Marcin Miodek) I WANO (Mikołaj Chroboczek)Romowie spod Opola, którzy jeżdżą po Europie, handlując kamperami. Podwożą Malcolma spod Dortmundu do Londynu, jednak po drodze zostają przez swoją karnację wytypowani do niecodziennej kontroli policyjnej.


RACHEL (Paulina Gałązka)30-letnia Polka mieszkająca w UK, która załatwia Malcolmowi i Stomilowi mieszkanie na squacie, gdzie sama żyje. Oprócz tego, co zaskakuje bohaterów, pomaga im również znaleźć pracę na rikszach. Jak dowiadujemy się później, w Polsce ma córkę, którą zostawiła ze swoją mamą, żeby na emigracji zarobić na jej wychowanie.


ROMAN (Piotr Trojan)Recydywista, ukrywający się w Londynie przed polskim nakazem aresztowania. Mieszka z kuzynem Malcolma — Krystiankiem, którym poniewiera. Prawie całe życie spędził w poprawczakach i więzieniach, gdzie w dziwnych okolicznościach narodziło się w nim zamiłowanie do kolejnictwa. 


PAN ZĄDKOWSKI (Jarosław Boberek)Niski, szczupły, śliski i wredny, szczególnie dla swojej żony. Pracuje na farmie. Stara się przypodobać braciom Tokarom, sterydziarzom z Polski, którzy trzęsą społecznością farmy.

- Tak naprawdę Malcolma i Stomila kreują bohaterowie, których spotykają. To oni mają bagaż doświadczeń, z których my czerpiemy. My natomiast jesteśmy nośnikiem tej historii i filtrem, który wchłania tę całą galerię osobliwości - mówi Tomasz Włosok, odtwórca głównej roli.

- Malcolm i Stomil spotykają na swej drodze niespotykaną ilość osób, dlatego szukaliśmy aktorek i aktorów umiejących stworzyć charakterne postacie, które widzowie łatwo zapamiętają. Dodatkowo zależało nam na obsadzeniu aktorów w rolach, które są wbrew ich ogólnie przyjętemu wizerunkowi - dodaje Łukasz Kośmicki, reżyser i współscenarzysta "EMIGRACJI XD".

- Oglądanie na planie każdego z tych aktorów, bawiących się swoimi rolami, było niezwykłą przyjemnością, którą myślę, że widzowie podzielą. Zadbaliśmy o to, aby każda postać była bardzo charakterystyczna i co ważne, wszyscy są inspirowani osobami, które rzeczywiście poznałem na emigracji i dobrze pokazują, z jakim szokiem kulturowym mogą spotkać się osoby lądujące w wielkiej metropolii na obczyźnie - mówi Malcolm XD, współscenarzysta "EMIGRACJI XD".

Oprócz powyższych aktorów, w bogatej obsadzie serialu znaleźli się m.in. również Adam Bobik, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Debbie Arnold, Agnieszka Suchora i Juliusz Chrząstowski. Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki ("KLANGOR"), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie jego książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka ("THE OFFICE PL").

Premiera pierwszych dwóch odcinków już 17 marca w serwisie CANAL+ online oraz na kanale CANAL+ Premium.
Informacja sponsorowana