Gary Oldman gwiazdą i reżyserem biografii wybitnego fotografa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gary+Oldman+gwiazd%C4%85+i+re%C5%BCyserem+biografii+wybitnego+fotografa-128297
Tegoroczny laureat Oscara Gary Oldman będzie reżyserem, scenarzystą i odtwórcą głównej roli w filmie biograficznym "Flying Horse".

GettyImages-927370920.jpg Getty Images © Handout


To historia wybitnego XIX-wiecznego fotografa Eadwarda Muybridge'a, który wniósł nieoceniony wkład w rozwój ruchomego obrazu. Cieniem na jego karierze położyły się jednak tragiczne wydarzenia w życiu prywatnym.

W 1872 fotograf poślubił 21-letnią rozwódkę, Florę Stone. Rok później kobieta wdała się w romans z majorem Harrym Larkynsem, ale Muybridge doprowadził do ich rozstania. Gdy Flora urodziła syna, nazwanego Floredo, artysta nie miał początkowo podstaw, by wątpić w swoje ojcostwo. Dopiero przypadkowe znalezienie fotografii dziecka, zapewne wysłanej do Flory przez Larkynsa, podpisanego na odwrocie "Mały Harry", zasiało w artyście wątpliwości. Pojechał on wówczas do  domu majora i poprosił go do drzwi. Według zeznań świadka miał powiedzieć: Dobry wieczór, majorze. Oto moja odpowiedź na wiadomość, którą wysłałeś mojej żonie. Po czym strzelił żołnierzowi prosto w serce. Larkyns zmarł na miejscu. Muybridge został zaaresztowany, a następnie uniewinniony. Sąd uznał, że działał w obronie własnej rodziny [za: wikipedia.org]

Realizację sfinansuje Tooley Entertainment.