Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/David+Fincher+kr%C4%99ci+czarno-bia%C5%82y+film+dla+Netfliksa-133832

David Fincher kręci czarno-biały film dla Netfliksa

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • VOD, Filmy
David Fincher wreszcie zrealizuje projekt, o którego reżyserii marzy od ponad 20 lat. Chodzi o film biograficzny "Mank", do którego scenariusz napisał jego ojciec, Jack Fincher.

GettyImages-137849058.jpg
Getty Images © Alberto E. Rodriguez


Obraz powstanie dla platformy Netflix, z którą Fincher współpracuje od dłuższego czasu (m.in. przy serialu "House of Cards"). Gwiazdą przedsięwzięcia będzie Gary Oldman ("Czas mroku").

"Mank" będzie historią Hermana J. Mankiewicza, dziennikarza i krytyka, który w latach 20. ubiegłego wieku za namową szefów studia Paramount przeniósł się do Hollywood. Pracował tam jako scenarzysta. Jego najsłynniejszym dziełem, ale zarazem źródłem największych problemów, był "Obywatel Kane". Mankiewicz popadł w konflikt z reżyserem filmu Orsonem Wellesem. Oskarżał go o to, że chciał zagarnąć całą sławę dla siebie i że nawet próbował przekupić go, byle tylko Mankiewicz zrezygnował z żądania umieszczenia jego nazwiska w napisach jako współautora tekstu.

"Mank" ma zostać zrealizowany jako film czarno-biały. Będzie to pierwsza pełnometrażowa fabuła Finchera od 2014 roku, kiedy to nakręcił "Zaginioną dziewczynę".

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię