Gotowi na nowe odcinki "Emily w Paryżu"? Netflix zamówił trzeci i czwarty sezon serialu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gotowi+na+nowe+odcinki+%22Emily+w+Pary%C5%BCu%22+Netflix+zam%C3%B3wi%C5%82+trzeci+i+czwarty+sezon+serialu-145098
Gotowi na nowe odcinki "Emily w Paryżu"? Netflix zamówił trzeci i czwarty sezon serialu
Netflix ogłosił, że powstaną kolejne odcinki "Emily w Paryżu". Serwis streamingowy dał zielone światło na realizację trzeciego i czwartego sezonu serialu.  

"Emily w Paryżu": kontrowersyjny przebój NetfliksaPierwszy sezon "Emily" był najchętniej oglądanym serialem komediowym Netfliksa w 2020 roku. Druga seria zadebiutowała na platformie 22 grudnia ubiegłego roku i również okazała się hitem - w ciągu tygodnia od premiery użytkownicy oglądali ją przez ponad 107 milionów godzin.

Co ciekawe, serial - w założeniu łatwy, miły i przyjemny - wzbudza niemałe kontrowersje. Przedstawiony w nim stereotypowy oraz wyidealizowany obraz Francji spotkał się z dużą krytyką ze strony francuskiego sekretarza stanu ds. wsi Joëla Girauda. Drugi sezon "Emily w Paryżu" rozsierdził z kolei ukraińskiego ministra kultury Ołeksandra Tkaczenkę. Politykowi nie spodobała się postać złodziejki sklepowej Petry. Zdaniem polityka uosabia ona wszystkie najgorsze stereotypy związane z mieszkańcami Europy Wschodniej.  

"Emily w Paryżu": fabuła serialu i obsadaTytułowa bohaterka "Emily w Paryżu" to grana przez Lily Collins ambitna menadżerka z Chicago, która dostaje wymarzone stanowisko w Paryżu. Dziewczyna zaczyna nowe życie pełne pracy, znajomości oraz romansów.

W drugim sezonie zadomowiona w Paryżu Emily nie ma już problemów z poruszaniem się po mieście, ale wciąż zmaga się z dziwactwami francuskiego życia. Po wpadce z miłosnym trójkątem - ze swoją sąsiadką i pierwszą prawdziwą francuską przyjaciółką - postanawia skupić się na pracy, która z dnia na dzień robi się coraz bardziej skomplikowana. Na lekcjach francuskiego poznaje ekspata, który ją denerwuje i jednocześnie intryguje.

Autorem serialu jest twórca kultowego "Seksu w wielkim mieście" Darren Star. W obsadzie prócz Collins znaleźli się także : Philippine Leroy-Beaulieu, Ashley Park, Lucas Bravo, Samuel Arnold, Bruno Gouery, Camille Razat oraz William Abadie.

Zwiastun 2. sezonu "Emily w Paryżu