Szok? Gotowy scenariusz "Green Lantern" w koszu. Serial powstanie od nowa

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/HBO+Max+kasuje+serial+DC+Comics+%22Green+Lantern%22+i+zaczyna+prace+nad+nim+od+zera.+Kt%C3%B3ra+Zielona+Latarnia+bohaterem-148181
Szok? Gotowy scenariusz "Green Lantern" w koszu. Serial powstanie od nowa
Fatum nie przestaje prześladować ekranizacji DC Comics. A wydawało się, że po informacji o tym, że James Gunn i Peter Safran wspólnie będą kierować DC Studios, nadejdzie chwila wytchnienia. A tymczasem portal The Hollywood Reporter donosi o kolejnym projekcie, który trafia do kosza i będzie tworzony od nowa. Chodzi o serial dla platformy HBO Max "Green Lantern". Zdaniem THR decyzja o kasacji show i rozpoczęcia od zera nie ma nic wspólnego z powołaniem Gunna i Safrana. Oni zaczną kierować studiem dopiero po 1 listopada.

"Green Lantern" - scenariusz w koszu, showrunner odchodziZapowiedziany jeszcze w 2019 roku serial "Green Lantern" po trzech latach przygotowań nie jest wcale bliżej realizacji. A to dlatego, że HBO Max odrzuciło scenariusze wszystkich ośmiu odcinków pierwszego sezonu. Ich autorem był Seth Grahame-Smith, który w 2020 roku objął też pozycję showrunnera. Teraz Grahame-Smith odchodzi z serialu.

Prace nad serialem rozpoczną się od zera. Nie wiadomo jednak, kto przejmie obowiązku scenarzysty i showrunnera. Z projektem pozostaje za to związany Greg Berlanti, który ma być producentem serialu.

Kiedy "Green Lantern" był zapowiadany, Berlanti obiecywał, że będzie to największy serial w historii ekranizacji DC Comics. Pod rządami szukającego wszędzie oszczędności Davida Zaslava budżet serialu zostanie jednak mocno obcięty.


John Stewart bohaterem nowego serialuO tym, w jakim kierunku pójdzie "Green Lantern", na razie nic nie wiadomo. The Hollywood Reporter sugeruje jednak, że głównym bohaterem będzie John Stewart. W komiksach postać ta pojawiła się w latach 70. i wzorowana była na Sidneyu Poitierze.

Bohaterami skasowanej wersji "Green Lantern" mieli być Guy Gardner i Alan Scott. Zostali już nawet zaangażowani aktorzy. Tego pierwszego miał zagrać Finn Wittrock, a drugiego Jeremy Irvine. Akcja miała rozgrywać się w kosmosie, a oprócz tej dwójki w serialu zobaczylibyśmy również innych członków korpusu Zielonych Latarni, zarówno znanych z kart komiksów, jak i zupełnie nowych.

Ekranizacje komiksów DC
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones