Hailee Steinfeld kumpelą Bumblebee

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Hailee+Steinfeld+kumpel%C4%85+Bumblebee-123412
Pogrążone w kryzysie studio Paramount Pictures intensywnie pracuje nad rozwinięciem jednej z nielicznych serii, które wciąż przynoszą mu zyski. Portal Variety podaje, że właśnie rozpoczęły się negocjacje z Hailee Steinfeld ("The Edge of Seventeen"), która miałaby zostać gwiazdą widowiska "Bumblebee".


Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Nie wiemy więc, kogo miałaby zagrać Steinfeld. W jednym z wywiadów Michael Bay, który będzie producentem obrazu, zasugerował, że film stanowić będzie prequel "Transformers".

Bumblebee to robot kamuflujący się jako żółty Chevrolet Camaro, jest jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci serii. Po tym, jak w finale "Wieku zagłady" Optimus Prime wyruszył w kosmiczną podróż w poszukiwaniu twórców swojej rasy, bohater awansował na dowódcę autobotów.

Za kamerą stanie Travis Knight ("Kubo i dwie struny"). Scenariusz napisała Christina Hodson ("Gotham City Sirens").

Przypomnijmy: wytwórnia Paramount ma w zanadrzu fabuły do aż 14 filmów rozgrywających się w ekranowym uniwersum wielkich robotów z kosmosu. Stworzył je powołany w ubiegłym roku zespół scenarzystów pod wodzą Akivy Goldsmana. Transformers to w tej chwili najcenniejsza marka studia.