I'm LEGO Batman

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/I%27m+LEGO+Batman-107753
"LEGO® PRZYGODA" to jedno z największych animowanych zaskoczeń ostatnich lat. Jest to też wielki sukces kasowy Warner Bros., które zamierza wykorzystać tytuł na wszystkie możliwe sposoby. Na wszystkie poza jednym: realizacją sequela. "The Lego Movie 2" zostało już co prawda ogłoszone, a jego premierę wyznaczono na rok 2017, jednak te plany nie są już aktualne.


Prace nad kontynuacją "LEGO® PRZYGODY" zostały wstrzymane. Warner Bros. uznał, że priorytetem jest inna animacja w serii "Lego Batman". Chris McKay, który miał wyreżyserować  "The Lego Movie 2" zajmie się przygotowaniem nowej animacji. Głosu bohaterowi ponownie użyczy Will Arnett.

Warner Bros. na razie nie udziela informacji na temat szczegółów fabuły. Nie podał też żadnych konkretnych dat. Można się jednak spodziewać, że "Lego Batman" przejmie datę "The Lego Movie 2", czyli 26 maja 2017 roku. Wcześniej Warner Bros. wyznaczył premiery dla dwóch niezatytułowanych animacji w serii na 25 maja 2018 roku i 24 maja 2019 roku. Spodziewamy się, że sequel "LEGO® PRZYGODY" zajmie jedną z nich.

Pierwszym spin-offem serii będzie "Ninjago", które trafi do kin we wrześniu 2016 roku.

"Lego Batman" może trochę zamieszać niektórym fanom. A to z tego powodu, że istnieje już jeden animowany film o tym tytule (a dokładnie "Lego Batman. Moc superbohaterów D.C."), gdzie głosu klockowemu superbohaterowi użyczył Troy Baker. "LEGO Batman" doczekał się również trzech gier wideo. Seria ta cieszyła się sporą popularnością, Warner Bros. będzie więc musiało znaleźć sposób na rozdzielenie obu Batmanów. A być może celem filmu będzie połączenie obu bohaterów w jedną postać.