Reżyser "LEGO BATMAN" opowie o pomagierze Drakuli

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22LEGO+BATMAN%22+opowie+o+pomagierze+Drakuli-142016
Reżyser "LEGO BATMAN" opowie o pomagierze Drakuli
źródło: Getty Images
autor: Don Arnold
Chris McKay ("LEGO BATMAN: FILM") negocjuje stanowisko reżysera i producenta filmu "Renfield". Projekt, nad którym prace trwają już od kilku lat, powstaje dla  Universalu. Wcześniej łączono z nim Dextera Fletchera ("Bohemian Rhapsody").

W słynnej gotyckiej powieści pióra Brama Stokera R.M. Renfield był pacjentem szpitala dla obłąkanych. Lekarze podejrzewali, że cierpi on na urojenia, w rzeczywistości był jednak sługą Drakuli. W filmowej adaptacji z 1931 roku w rolę tę brawurowo wcielił się Dwight Frye. Z kolei w wersji Francisa Forda Coppoli bohatera zagrał Tom Waits

Dwight Frye w filmie "Drakula".

Za scenariusz odpowiada Ryan Ridley ("Rick i Morty"), a jednym z producentów będzie Robert Kirkman ("The Walking Dead"). Szczegóły projektu nie są na razie znane, źródła podają jednak, że nie będzie to film kostiumowy, lecz opowieść osadzona w czasach współczesnych. 

Nie jest to jedyny projekt Universal Pictures nawiązujący do klasyki horroru, z którym studio kojarzone było w latach 30. Trwają prace nad nową wersją "Wolfmana" z Ryanem Goslingiem w roli tytułowej oraz produkowany przez Jamesa Wana "Van Helsing".