J.J. Abrams produkuje serial o przygodach Johna Constantine'a

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/J.J.+Abrams+produkuje+serial+o+przygodach+Johna+Constantine%27a-141335
J.J. Abrams produkuje serial o przygodach Johna Constantine'a
To już pewne: należące do J.J. Abramsa studio Bad Robot przygotowuje nowy serial o przygodach Johna Constantine'a. Projekt powstaje dla serwisu streamingowego HBO Max.

Jak podaje serwis Deadline, serial ma skupić się na młodzieńczym okresie życia Constantine'a. Główna rola zostanie powierzona aktorowi będącemu przedstawicielem mniejszości etnicznej. Scenariusz pilotowego odcinka napisał Guy Bolton.

John Constantine to enigmatyczny i arogancki Brytyjczyk, łowca demonów, mistrz okultyzmu i detektyw, który – niechętnie, ale jednak – broni naszego świata przed inwazją mrocznych sił. Jego postać zadebiutowała w 1985 roku na kartach komiksu "Swamp Thing". Solowe przygody odbywał na kartach serii "Hellblazer", obecnie możemy czytać o nim w kolejnych zeszytach "Constantine'a". Jego twórcami są Alan Moore, Steve Bissette i John Totleben.  

Constantine'a grało do tej pory dwóch aktorów. W filmie kinowym z 2005 roku w bohatera wcielił się Keanu Reeves. W latach 2014-2015 stacja NBC emitowała serial "Constantine" z Mattem Ryanem w tytułowej roli.
Udostępnij: