James Corden mógł zagrać w "Wielorybie"? Zgadnijcie, kto miał reżyserować

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Corden+zdradza%2C+%C5%BCe+m%C3%B3g%C5%82+zagra%C4%87+w+%22Wielorybie%22.+Re%C5%BCyserowa%C4%87+mia%C5%82+Tom+Ford%2C+a+nie+Aronofsky-148996
James Corden mógł zagrać w "Wielorybie"? Zgadnijcie, kto miał reżyserować
źródło: Getty Images
autor: Momodu Mansaray
"Wieloryb" okazał się szczęśliwym projektem dla Darrena Aronofsky'ego i - zwłaszcza - Brendana Frasera. Aktor zbiera za występ kolejne nominacje - w tym m.in. do Złotego Globa - i prawdopodobnie będzie miał również szansę na Oscara. Czy film odniósłby równie wielki sukces, gdyby za kamerą stanął inny reżyser, a w roli głównej wystąpił inny aktor? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że przez chwilę istniała taka możliwość. Jak zdradził portalowi Deadline James Corden, to on miał początkowo zagrać w filmie. Kto miał być wówczas reżyserem?

James Corden zamiast Brendana Frasera?
"Wieloryb" to ekranizacja sztuki, której autorem jest Samuel D. Hunter. Hunter napisał również scenariusz filmu. James Corden - znany z takich filmów jak "Zacznijmy od nowa", "Bal" czy "Koty" oraz programu "The Late Late Show with James Corden" - zdradził w nowym wywiadzie, że zanim prawa do filmowej wersji kupił Darren Aronofsky, w planach była inna adaptacja tekstu.

Ja miałem zagrać główną rolę, a Tom Ford miał wyreżyserować film, powiedział Corden. Aktor dodał, że projekt nie doszedł do skutku, bo Ford - autor takich filmów jak "Zwierzęta nocy" i "Samotny mężczyzna" - chciał mieć całkowitą kontrolę nad projektem. Corden uważa jednak, że sam mógł być za młody, by oddać sprawiedliwość tekstowi i wypaść wiarygodnie w roli.

Corden twierdzi też, że w którymś momencie projektem zainteresował się George Clooney. Twórca "Good Night and Good Luck" chciał jednak nakręcić film pod warunkiem, że znalazłby nieznanego 200-kilogramowego aktora do roli głównej.

Portal Deadline zweryfikował rewelacje Cordena z Aronofskym. Reżyser potwierdził słowa aktora.O czym opowiada "Wieloryb"?Charlie już od lat żyje na marginesie świata uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

W obsadzie znaleźli się Brendan Fraser, Sadie Sink, Ty Simpkins, Hong Chau i Samatha Morton. Polska premiera 17 lutego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones