Jeff Nichols zekranizuje 2 powieści autora "To nie jest kraj dla starych ludzi"

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jeff+Nichols+nakr%C4%99ci+%22Pasa%C5%BCera%22+i+%22Stella+Maris%22+wed%C5%82ug+powie%C5%9Bci+Cormaca+McCarthy%27ego-155078
Jeff Nichols zekranizuje 2 powieści autora "To nie jest kraj dla starych ludzi"
źródło: Getty Images
autor: Gareth Cattermole
Jeff Nichols, twórca takich filmów jak "Uciekinier" i "Midnight Special", ma już w planach kolejny projekt filmowy. Jak donosi portal World of Reel, reżyser chce zekranizować nie jedną a dwie powieści Cormaca McCarthy'ego.

Ostatnie powieści autora "Drogi" i "To nie jest kraj dla starych ludzi" w drodze na ekranyPierwszym filmowym projektem, który planuje Nichols, jest "The Passenger". McCarthy zaczął pisać powieść jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku. Światło dzienne ujrzała dopiero 40 lat później. W Polsce książka została wydana jako "Pasażer".


W 1980 roku trzydziestosiedmioletni Bobby Western ma za sobą karierę kierowcy rajdowego i wciąż nie może pogodzić się z utratą ukochanej siostry oraz śmiercią ojca, uczestnika Projektu Manhattan. Pracując jako nurek głębinowy zostaje wezwany na miejsce katastrofy wartego trzy miliony dolarów niewielkiego samolotu. Odkrywa brak czarnej skrzynki, torby pilota i ciała jednego z pasażerów. Ktoś musiał być tu wcześniej. Co dziwne, media milczą o wypadku, mieszkanie Bobby’ego zostaje przeszukane, a konto bankowe zablokowane. Agenci federalni depczą mu po piętach. W co się wpakował? Czy ta sprawa ma coś wspólnego z zawikłaną historią jego rodziny?
[opis wydawcy]

World of Reel podaje, że Jeff Nichols porozumiał się ze spadkobiercami McCarthy'ego i otrzymał prawa do ekranizacji dwóch ostatnich książek pisarza. Tą drugą jest "Stella Maris".

Czy Nichols, który jest wielkim fanem prozy pisarza, zdołał spełnić swoje marzenie? Jego ostatni film - "Motocykliści" - miał premierę na festiwalu Telluride, jednak wciąż czeka na swoją dystrybucję.

Zwiastun filmu "Motocykliści"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones