"Ciche miejsce 3" straciło reżysera

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ciche+miejsce+3%22+straci%C5%82o+re%C5%BCysera-144344
"Ciche miejsce 3" straciło reżysera
Jeff Nichols nie jest już reżyserem trzeciego filmu z cyklu "Ciche miejsce". Powody jego odejścia nie są znane. Deadline twierdzi, że rozstanie z Paramountem odbyło się w przyjacielskiej atmosferze.

O trzecim "Cichym miejscu" na razie niewiele wiadomo. Z docierających informacji wynika, że nie będzie to kontynuacja dwóch wcześniejszych filmów, a raczej spin-off mający na celu stworzenie uniwersum. Pomysłodawcą fabuły jest John Krasinski, czyli reżyser dwóch pierwszych części. Najprawdopodobniej ani on, ani Emily Blunt nie pojawią się w obsadzie trójki.

Akcja cyklu rozgrywa się w postapokaliptycznej rzeczywistości, w której resztki ludzkości próbują przetrwać. Najważniejszą techniką survivalową jest zachowywanie absolutnej ciszy, ponieważ grasujące potwory są wrażliwe na każdy dźwięk i atakują z brutalną efektywnością.

Po covidowych opóźnieniach "Ciche miejsce 2" trafiło do kin w tym roku. W Stanach Zjednoczonych jest to jeden z największych kasowych hitów ostatnich 12 miesięcy. Film zarobił tam 160 milionów dolarów. Globalnie jest ósmą najlepiej sprzedającą się w kinach w tym roku produkcją amerykańską z wynikiem 297 mln dolarów.

Premiera trzeciego "Cichego miejsca" planowana jest na koniec marca 2023 roku.