"Koszmar minionego lata" jak "Krzyk". Dostaje nowy sequel

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jennifer+Love+Hewitt%2C+Freddie+Prinze+Jr.+razem+na+ekranie.+B%C4%99dzie+sequel+horroru+%22Koszmar+minionego+lata%22-149457
"Koszmar minionego lata" jak "Krzyk". Dostaje nowy sequel
Po trylogii "Halloween" i wznowieniu cyklu "Krzyk" (szósta część trafi do kin w marcu) czeka nas powrót do kolejnej horrorowej serii. W przygotowaniu jest bowiem nowy sequel filmu "Koszmar minionego lata".

Jennifer Love Hewitt i Freddie Prinze Jr. czeka nowy koszmarNa pomysł nowego "I Know What You Did Last Summer" wpadli jeszcze w ubiegłym roku Jennifer Kaytin Robinson (scenarzystka widowiska Marvela "Thor: Miłość i grom") i Leah McKendrick ("M.F.A."). Projekt przypadł do gustu wytwórni Sony. I tak rozpoczęto rozmowy z gwiazdami oryginału. Dwie z nich - Jennifer Love Hewitt i Freddie Prinze Jr. - zgodziły się na powrót do postaci, które zagrali po raz pierwszy 26 lat temu.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Według portalu Deadline będzie to jednak sequel na wzór ubiegłorocznego slashera "Krzyk". Powrócą więc znane z oryginału postaci, ale zarazem zobaczymy grupę nowych bohaterów, którzy będą mogli powrócić w ewentualnym sequelu.

Nie jest jasne, czy nowy "I Know What You Did Last Summer będzie kontynuacją "Koszmaru minionego lata" czy może "Koszmaru następnego lata", w którym także Hewitt i Prinze Jr. się pojawiają.

Nową wersję wyreżyseruje Robinson, a McKendrick została scenarzystką.


O czym opowiadał "Koszmar minionego lata"?Oryginał, w którym zagrali też Sarah Michelle Gellar i Ryan Phillippe, opowiadał historię grupy pechowych nastolatków z małego rybackiego miasteczka.  Czwórka przyjaciół - Helen, jej chłopak Barry, Julie i Ray wracają samochodem z obchodów święta 4 lipca. W czasie powrotu, na drodze pojawia się postać w pelerynie. Barry, który jest pod wpływem alkoholu, za późno naciska na hamulec. Człowiek w pelerynie wpada pod koła samochodu. Wszyscy postanawiają nie powiadamiać o zdarzeniu policji. Podejmują decyzję, że ciało wrzucą do morza. Nie zraża ich nawet fakt, że mężczyzna jeszcze daje znaki życia. Po powrocie do miasta żaden z uczestników zdarzenia nie może dojść do siebie. Julie wpada w skrajną depresję. Wkrótce dostaje anonim. W jego treści zostało napisane: "Wiem, co zrobiłaś zeszłego lata".

Oprócz wspomnianego już "Koszmaru następnego lata" powstał też kolejny, przeznaczony jednak wyłącznie na rynek kina domowego sequel "Koszmar kolejnego lata".

W 2021 roku na platformie Prime Amazonu zadebiutował serialowy reboot. Ten "Koszmar minionego lata" nie zyskał jednak zainteresowania widzów i został skasowany po jednym sezonie.

Zwiastun filmu "Koszmar minionego lata"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones