10 filmów, których gwiazdy zakochały się na planie zdjęciowym

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/TOP+10%3A+filmy%2C+kt%C3%B3rych+gwiazdy+zakocha%C5%82y+si%C4%99+na+planie+zdj%C4%99ciowym-155048
10 filmów, których gwiazdy zakochały się na planie zdjęciowym
Podobno miłość nie wybiera miejsca ani czasu na uderzenie z podwójną siłą. Gwiazdy tych filmów zapewne też nie spodziewały się, że po zakończeniu zdjęć w ich życiu zostanie też nowa osoba, z którą będą dzielić swoje życie. W tym rankingu wybraliśmy 10 przypadków, gdy ekranowe romanse znalazły swoje przedłużenie w rzeczywistości.    

Sprawdźcie też inne rankingi. Wybieraliśmy m.in. najlepsze seriale o miłości, najlepsze filmy o zdradzie i filmy o miłości nastolatków.

Słynny ekranowy detektyw i piękna nastolatka, która dopiero zaczynała pracę w Hollywood. Choć Humphrey Bogart poznał swoją przyszłą żonę Lauren Bacall jeszcze podczas zdjęć do filmu "Droga do Marsylii", wspólną pracę (i związek) rozpoczął od "Mieć i nie mieć" w reżyserii Howarda Hawksa. Luźna ekranizacja powieści Ernesta Hemingwaya przenosi akcję w sam środek II wojny światowej. Opowiada o Amerykaninie Harrym Morganie, który dzięki swojemu skuterowi zaczyna udzielać pomocy francuskiemu ruchowi oporu na będącej w granicach rządu Vichy Martynice. Podczas pobytu na miejscu poznaje piękną krajankę o pseudonimie Slim, która przybyła na wyspę z tajną misją. Między parą zaczyna iskrzyć, ale w powietrzu wisi widmo nowego wojennego porządku, wydarzeń większych niż życia i uczucia bohaterów. Emocjonujący dramat w reżyserii twórcy późniejszego "Wielkiego snu" nie doczekał się uznania w momencie premiery. Po czasie historia miłości pary gwiazd przyciągnęła uwagę widowni, która zrewidowała swoje spojrzenie na "Mieć i nie mieć".


Dwoje młodych aktorów z dużym dorobkiem i uznaniem krytyków przystąpiło do realizacji dystopijnego romansu, nie spodziewając się, że na planie znajdą prawdziwą miłość. Choć związek Umy Thurman i Ethana Hawke’a nie przetrwał próby czasu, na ekranie zachowała się niezaprzeczalna chemia między aktorami. W filmie rasa ludzka dzieli się na dwie kasty: wyższą, inteligentniejszą, stworzoną i rozmnażaną dzięki genetycznej modyfikacji, oraz niższą, do której należą ludzie poczęci w sposób tradycyjny. Właśnie do drugiej grupy należy Vincent Freeman, młody mężczyzna z wielkimi aspiracjami. Mimo nie najlepszego urodzenia, walorów genetycznych i zdrowia, marzy o podróży w kosmos. Z pomocą sparaliżowanego znajomego z klasy wyższej udaje mu się sukcesywnie ukrywać tożsamość, żyjąc wśród szczęśliwie urodzonych. Droga do celu komplikuje się, gdy bohater zaczyna kochać szlachetnie urodzoną dziewczynę Irene Cassini.


Pozornie nieznana komedia bez szczególnego miejsca w historii kina poniekąd stworzyła jedną z najbardziej unikalnych par współczesnego Hollywood. Goldie Hawn wciela się w Kay, żonę jednego z żołnierzy, który wyjechał na front II wojny światowej. Bohaterka zatrudnia się w fabryce broni. Kurt Russell gra jej współpracownika o pseudonimie Lucky. Mężczyzna zaczyna zalecać się do kobiety pod nieobecność męża. Rozdarta bohaterka musi przewartościować swoje życie, albo stwierdzić, że zdrada nie przystoi kobiecie takiej jak ona. Sami Russell i Hawn nigdy się nie pobrali, ale żyją razem od czasu realizacji tego filmu. Wcześniej para spotkała się na planie musicalu "The One and Only, Genuine, Original Family Band" w 1966 roku, ale uczucie narodziło się niecałe 20 lat później. Za kamerą stanął Jonathan Demme, twórca późniejszego "Milczenia owiec", który w tym samym 1984 roku zarejestrował także uwielbiany koncert zespołu Talking Heads "Stop Making Sense".


Ikoniczny przykład romansu na planie zdjęciowym, który przemienił się w wielki związek. Mowa oczywiście o duecie Brad Pitt i Angelina Jolie, dwójki szalenie popularnych aktorów z lat 90. Oczywiście małżeństwo oficjalnie zakończyło się w 2019 roku, ale sprawy sądowe między byłą parą wciąż nie pozwalają zapomnieć o relacji z pierwszych stron gazet. Film Douga Limana opowiada historię małżeństwa szpiegów, które tylko z pozoru wiedzie normalnie i spokojne życie. John i Jane skrywają przed sobą tajemnice dotyczące ich pracy. Jednak sytuacja zmusza ich do ujawnienia swoich zabójczych umiejętności, gdy oboje dostają zlecenie… na swoją drugą połówkę. Niewykonanie zadania i tak sprowadzi na nich gniew pracodawców. Bez walki się nie obędzie. Jednak śmiercionośne zadanie paradoksalnie zbliża do siebie oboje. Film okazał się gigantycznym sukcesem, zarabiając prawie pół miliarda dolarów.


Ulubieniec Hollywood Ryan Gosling również poznał swoją żonę na planie filmowym. Eva Mendes zagrała byłą dziewczynę i matkę dziecka bohatera, w którego wciela się właśnie aktor. Postać Goslinga to lekkoduch, który zaczyna zbierać pieniądze na swojego syna poprzez napadanie na banki. Twórca "Blue Valentine" Derek Cianfrance stworzył wielowątkowy dramat o dwóch rodzinach, które przez pokolenia muszą odpowiadać za błędy swoich przodków. Choć to w zasadzie krótka rola pary – ekran przejmuje później grany przez Bradleya Coopera policjant i aspirujący polityk – "Drugie oblicze" rozpoczyna się niczym niezwykle obiecujący, choć tragiczny romans. Jak zwykle w filmach tego reżysera, miłość przybiera idealny kształt jedynie na chwilę. W pozostałych rolach: Ben Mendelsohn, Rose Byrne, Mahershala Ali, Bruce Greenwood i Ray Liotta.Nieformalna trylogia komedii Woody’ego Allena, w których reżyser objechał najbardziej popularne europejskie stolice, zaowocowały kolejnym związkiem poza kamerą. Penélope Cruz i Javier Bardem poznali się jeszcze w latach 90. na planie filmu "Szynka, szynka" Bigasa Luny, ale dopiero wspólna praca na planie u amerykańskiego twórcy stanowi początek ich relacji. Co ciekawe na ekranie wcielają się w byłe małżeństwo – temperamentną Marię Elenę i uwodzicielskiego malarza Juana Antonia, który za cel podbojów miłosnych obiera dwie młode Amerykanki (Rebecca Hall i Scarlett Johansson). Film okazał się jednym z najbardziej dochodowych w karierze reżysera, a rolę Cruz doceniono Oscarem i BAFTA.


Plan słynnego horroru "Koszmar minionego lata" był miejscem, gdzie poznali się Sarah Michelle Gellar i Freddie Prinze Jr. Film opowiadał historię grupy pechowych nastolatków z małego rybackiego miasteczka. Czwórka przyjaciół, podczas powrotu samochodem z obchodów Święta Niepodległości, potrąca mężczyznę. Kierowca, który jest pod wpływem alkoholu, boi się konsekwencji swojego czynu. Wspólnie postanawiają nie powiadamiać o zdarzeniu policji i zatrą ślady. Ciało wrzucają do morza i przyrzekają, że nikt nie dowie się o wydarzeniach tego wieczora. Jednak każdy z uczestników wypadku jest dręczony wyrzutami sumienia. Rok po wydarzeniu, gdy wszyscy przyjaciele ponownie znajdują się w miasteczku, do jednej z dziewczyn przychodzi anonimowy list – "Wiem, co zrobiłaś minionego lata". W obsadzie znaleźli się też Jennifer Love Hewitt i Ryan Phillippe.


Najsłynniejsza królowa Egiptu w wykonaniu Elizabeth Taylor przeszła do historii kina. Niemniej legendarny jest związek, który gwiazda rozpoczęła na przedłużającym się planie superprodukcji. Wcielający się w Marka Antoniusza Richard Burton, podobnie jak aktorka, był w związku małżeńskim, gdy do opinii publicznej dotarły pierwsze informacje o pozaekranowym romansie. Ostatecznie reszta relacji była równie burzliwa. Słynne z wystawnego stylu życia małżeństwo przeżyło swoje dwa śluby i dwa rozwody. Filmowy pojedynek kobiety na tronie i przedstawiciela wielkiego Imperium przekształca się w epicki romans. Rozrastający się budżet i problemy produkcyjne zwiastowały porażkę, ale scenografia, ilość statystów, rozmach kompozycyjny i choreograficzny do dziś zapiera dech w piersiach. Pomaga w tym także metraż dorównujący, a nawet dłuższy od niektórych współczesnych seriali.


Praca nad romantycznym komediodramatem w reżyserii George’a Stevensa zbliżyła do siebie dwie gwiazdy produkcji. Spencer Tracy i Katharine Hepburn nigdy się nie pobrali, ale żyli ze sobą aż do śmierci aktora 26 lat później. Sam film opowiada o parze dziennikarzy – dobrze wykształconej reporterce Tess, która zostaje wybrana Kobietą Roku, oraz Samie, piszącym do kolumny sportowej. Choć para z miejsca zakochuje się w sobie i bierze ślub, na przeszkodzie idealnemu związkowi stają obowiązki służbowe i oddanie pracy kobiety. Oczywiście to tylko pretekst do pełnej gagów komedii spuentowanej czułym zakończeniem. Projekt był pierwszym z dziewięciu wspólnych filmów pary, do których zalicza się m.in. "Stan Unii", "Żebro Adama" i "Zgadnij, kto przyjdzie na obiad".


Dramat "Wieczór" jest ekranizacją powieści autorstwa Susan Minot. Akcja rozgrywa się między latami 50. a współczesnością, gdzie umierająca Ann, matka dwóch córek opowiada im o swojej młodości. Zaczyna wspominać wydarzenia i ludzi, o których nie słyszało wcześniej żadne z nich. Bohaterka powtarza imię Harris, mężczyzny, którego poznała przed laty. Wyjawiając tajemnicę niespełnionej miłości, przekazuje własnym dzieciom ważną życiową lekcję. W obsadzie znaleźli się przedstawiciele aktorskiej pierwszej ligi, czyli m.in. Toni Collette, Vanessa Redgrave, Patrick Wilson, Natasha Richardson, Meryl Streep i Glenn Close. Claire Danes, która wcieliła się w Ann z lat 50., poznała na planie odtwórcę roli Buddy’ego Hugh Dancy’ego. Para wzięła ślub w 2010 roku i ma trzy córki.

Zwiastun filmu "Wieczór"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones