Jonathan Majors stawił się wirtualnie w sądzie. "To polowanie na czarownice!"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jonathan+Majors+stawi%C5%82+si%C4%99+wirtualnie+w+s%C4%85dzie.+Obro%C5%84ca+ma+dowody+na+jego+niewinno%C5%9B%C4%87+%E2%80%93+Filmweb-150681
Jonathan Majors stawił się wirtualnie w sądzie. "To polowanie na czarownice!"
Jonathan Majors oskarżony o przemoc domową, do jakiej miało dojść 25 marca, stawił się dzisiaj wirtualnie w sądzie w związku z rozpoczęciem sprawy, podczas której przedstawiono szereg nowych dowodów. Gwiazdorowi grozi nawet do roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata

Kolejne spotkanie na sali sądowej ma się odbyć 13 czerwca. Sędzia Rachel S. Pauley upomniała Majorsa, że tym razem będzie musiał się zjawić osobiście. Przypomniała także o wciąż obowiązującym zakazie zbliżania się do kobiety, która wniosła oskarżenia, a także jakiegokolwiek kontaktowania się z nią. Jak zaznaczał już wcześniej adwokat aktora, Majors odcina się całkowicie od wskazanej kobiety i nie zamierza utrzymywać z nią żadnego kontaktu. Podczas rozprawy przypomniano także, że to właśnie Majors zadzwonił tego wieczora na policję

Jonathan Majors aresztowany 25 marca. Co się wtedy wydarzyło


25 marca otrzymano zgłoszenie na telefon alarmowy, że w mieszkaniu w Chelsea toczy się kłótnia między 33-letnim mężczyzną a 30-letnią kobietą. Na miejscu ofiara zgłosiła policji, że została pobita, a funkcjonariusze dokonali bezproblemowego aresztowania Majorsa. Kobieta doznała lekkich urazów głowy i szyi i została zabrana do szpitala. Podstawą do aresztowania aktora były zarzuty duszenia i pobicia.

Podczas wtorkowej rozprawy adwokat Majorsa wyraźnie podkreślał, że zarzuty kobiety, której dane są w tej chwili prawnie chronione, są nieprawdziwe, a faktycznym pokrzywdzonym jest Majors, który to zadzwonił na policję ze zgłoszeniem incydentu. Fakt ten został potwierdzony przez policję. 

Jonathan Majors jako Kang w filmie "Ant-Man i Osa: Kwantomania"
Obrońca Majorsa utrzymuje także, że jego zespół jest w posiadaniu nagrań wideo, które wykluczają wersję kobiety, dowodząc, że nie doszło do niczego, co opisała policji. "To polowanie na czarownice przeciwko Jonathanowi Majorsowi, napędzane bezpodstawnymi roszczeniami" – powiedział w sądzie. – "Zamiast odrzucić zarzuty w obliczu oczywistych kłamstw kobiety, prokurator okręgowy dostosował je tak, aby pasowały do jej nowych kłamstw. Żeby było jasne – nie ma żadnych nowych zarzutów przeciwko panu Majorsowi" – podkreślił. 

Strona broniąca gwiazdora twierdzi również, że po przyjeździe na miejsce policja nie była zainteresowana wersją przedstawioną przez Majorsa, który utrzymuje, że to on został zaatakowany przez kobietę. 

Jonathan Majors traci role oraz agentów


Najważniejszym projektem, który już stracił Jonathan Majors, jest "The Man in My Basement". Aktor miał bowiem być nie tylko gwiazdą, ale również producentem wykonawczym. Film zapowiadany jest jako opowieść o niuansach rasy, władzy i tożsamości. Willem Dafoe wcieli się w niejakiego Annistona Benneta, bogatego mężczyznę, który chce wynająć piwnicę rodzinnego domu Charlesa Blakeya (w tej roli miał wystąpić Majors). Z czasem Anniston zaczyna prosić o więcej, co generuje napięcie między nim a gospodarzem.

Majors był również brany pod uwagę jako gwiazda biografii Otisa Reddinga, amerykańskiego piosenkarza tworzącego muzykę deep soul i southern soul. Zginął w katastrofie lotniczej w wieku zaledwie 26 lat. Producenci filmu nie są już zainteresowani zatrudnieniem aktora.

Majors miał również być gwiazdą kampanii promującej Texas Rangers. Ta oferta również została wycofana.

Michael B. Jordan i Jonathan Majors w "Creed III"
Agencja Entertainment 360, która dotąd zajmowała się sprawami zawodowymi aktora, poinformowała również, że Majors nie jest już jej klientem. Portal Deadline donosi, że oficjalnym powodem nie było śledztwo nowojorskiej policji w sprawie oskarżeń o przemoc domową, ale ogólne problemy z jego zachowaniem.

Majors nie ma też osób zajmujących się jego wizerunkiem. Firma PR-owa The Lede Company również rozwiązała umowę z aktorem.

Kim jest Jonathan Majors?


Jonathan Majors to w obecnej chwili jeden z bardziej wziętych aktorów w Hollywood. W jego filmografii znajdziemy m.in. następujące tytuły: "Kokainowy Rick" (2018), "The Last Black Man in San Francisco" (2019), "Pięciu braci" (2020), "Zemsta rewolwerowca" (2021), "Devotion" (2022) oraz "Creed III" (2023). W widowisku "Ant-Man i Osa: Kwantomania" (2023) zagrał Kanga, który ma powrócić w drugim sezonie "Lokiego" oraz filmach "Avengers: The Kang Dynasty" i "Avengers: Secret Wars". Majors wystąpił też w serialu "Kraina Lovecrafta". 

W tym tygodniu studio Searchlight ujawniło datę premiery pokazywanego w Sundance filmu "Magazine Dreams". O roli Majorsa już mówi się w kategoriach jej oscarowego potencjału, co potwierdza plan wprowadzenia filmu do kin w grudniu, w tak zwanym "sezonie nagród". 

W tym roku rozmawialiśmy z aktorem, przepytując obsadę "Kwantomanii": 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones