Gwiazda Marvela stanie przed sądem. Sąd odrzucił wniosek obrony

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jonathan+Majors%2C+Kang+z+uniwersum+Marvela%2C+stanie+29+listopada+przed+s%C4%85dem-152581
Gwiazda Marvela stanie przed sądem. Sąd odrzucił wniosek obrony
źródło: Getty Images
autor: Arturo Holmes
Jonathan Majors, Kang z kinowego uniwersum Marvela, odniósł pierwszą, drobną porażkę. W środę sąd nie przyjął wniosku obrony, która domagała odrzucenia pozwu. Pierwsza rozprawa została wyznaczona na 29 listopada.

Jonathan Majors. O co oskarża go nowojorska prokuratura?Sprawa karna dotyczy wydarzeń z 25 marca. Aktorowi postawiono cztery zarzuty wykroczenia związane z napaścią.

Według prokuratury problemy pomiędzy sprawcą Jonathanem Majorsem i ofiarą Grace Jabbari zaczęły się w samochodzie. Kobieta miała zauważyć, że aktor czytał wiadomość tekstową "Chciałabym cię teraz całować". Jabbari chciała wyrwać mu telefon. Ten jednak złapał ją za rękę, wykręcił ją i uderzył. Kiedy kobieta opuściła samochód, miał ją chwycić i brutalnie pchnąć do wnętrza pojazdu.

Jabbari trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono liczne zasinienia, złamany palec, rozcięte ucho oraz guz na głowie.

Obrona Majorsa zaprzecza opisowi wydarzeń, jaki przedstawia prokuratura. W ich wersji to Jabbari była sprawcą. Aktor wyłącznie bronił się. I to on miał też wykonać jeden z telefonów na numer alarmowy. Według obrony zrobił to, ponieważ obawiał się o stan psychiczny partnerki.

W czerwcu prawnicy aktora złożyli kontrpozew przeciwko Jabbari, czego skutkiem było wystawienie przez nowojorską polucję I-Card (dokument, na podstawie którego można aresztować osobę). Kobieta była nawet zatrzymana przez policję, ale prokuratura zdecydowała, że nie będzie wnosić przeciwko niej jakichkolwiek oskarżeń.


Jonathan Majors. Przyszłość gwiazdy Marvela w rękach sąduJonathan Majors ma być jedną z najważniejszych osób najnowszej fazy kinowego uniwersum Marvela. Został wprowadzony w widowisku "Ant-Man i Osa: Kwantomania", gdzie wcielił się w postać Kanga. To następca Tanosa jako przeciwnik superbohaterów Marvela.

Marvel na razie stoi za aktorem. Studio nie zdecydowało się na zmiany w serialu "Loki", w którego drugim sezonie Kang się pojawia. Jednak postawa wytwórni może ulec zmianie, jeśli sprawa sądowa zakończy się nie po myśli aktora. Kang i Majors mają odegrać ważną rolę w widowiskach "Avengers: The Kang Dynasty" i "Avengers: Secret Wars".

Zwiastun 2. sezonu serialu "Loki"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones