Karolina Rozwód nową dyrektorką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Karolina+Rozw%C3%B3d+now%C4%85+dyrektork%C4%85+Polskiego+Instytutu+Sztuki+Filmowej-156131
Karolina Rozwód nową dyrektorką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
źródło: Materiały prasowe
Koniec poszukiwań osoby, która stanie na czele PISF. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że z początkiem lipca stanowisko dyrektorki Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej obejmie menedżerka kultury Karolina Rozwód.

Karolina Rozwód na czele PISF


  
Komisja konkursowa zakończyła weryfikację kompetencji oraz koncepcji rozwoju dla instytutu przedstawionych przez 13 kandydatek i kandydatów, którzy zakwalifikowali się do etapu rozmów. Zgodnie z rekomendacją wyboru komisji konkursowej, z początkiem lipca br. stanowisko dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej obejmie Karolina Rozwód, czytamy na stronie internetowej MKiDN.

Karolina Rozwód jest doświadczoną menadżerką kultury. Była zaangażowana m.in. w tworzenie Polsko-Niemieckiego Funduszu Filmowego, powstanie Lubelskiego Funduszu Filmowego oraz projekt Lublin-Lwów Miasta Filmowe. Od 2012 roku zorganizowała blisko 3000 wydarzeń kulturalnych, była producentką kilkunastu spektakli i koncertów, a także wielu wydawnictw płytowych i książkowych.

Od 2019 roku organizowała Festiwal Danuty Szaflarskiej "Sleboda/Danutka" współpracując z Michałem Merczyńskim.W latach 2011-2023 pełniła funkcję dyrektora Teatru Starego w Lublinie, gdzie prowadziła jedno z najstarszych w Polsce kin studyjnych "Kino Staromiejskie". Wprowadziła do instytucji program filmowy i zorganizowała ponad 100 spotkań z ludźmi kina. W latach 2005-2006 zajmowała się promocją polskiego kina za granicą, koprodukcjami międzynarodowymi, międzynarodowymi kontaktami instytucjonalnymi oraz edukacją filmową w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Nowa dyrektorka PISF - ministra kultury komentujeRekomendacja 11 członków komisji była niemal jednogłośna. Mam nadzieję, że rozpocznie się nowy etap wzmacniania tej instytucji. W PISF przeprowadzane są kontrole dotyczące działalności poprzedniego dyrektora – ich wyniki wykazują wiele nieprawidłowości, czego dowodem są składane zawiadomienia do prokuratury, skomentowała Hanna Wróblewska, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Poprzednim dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej był Radosław Śmigulski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones