Kino na Granicy: Pokaz specjalny serialu HBO "Pustkowie"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Kino+na+Granicy%3A+Pokaz+specjalny+serialu+HBO+%22Pustkowie%22-122631
Kino na Granicy: Pokaz specjalny serialu HBO "Pustkowie"
Wśród ponad setki filmów prezentowanych podczas Kina na Granicy widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w pokazie specjalnym czeskiego miniserialu "Pustkowie". 30 kwietnia 2017 cieszyńska publiczność zobaczy dwa pierwsze odcinki produkcji HBO Europe, która bardzo szybko stała się hitem i została doceniona przez krytyków.


Akcja "Pustkowia" rozgrywa się niedaleko czesko-polskiej granicy, a jego główną bohaterką jest Hana Sikorova (Zuzana Stivínová), będąca starostą małego miasteczka w północnych Czechach. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy duży koncern wydobywczy oferuje mieszkańcom wysokie rekompensaty za opuszczenie domów, pod którymi znajdują się bogate złoża węgla brunatnego. Hana walczy o to, by uchronić miejscowość i jej społeczność przed popadnięciem w ruinę, lecz nagle w niejasnych okolicznościach znika jej nastoletnia córka. Kobieta nie podda się, dopóki nie odnajdzie dziewczyny oraz osób odpowiedzialnych za jej zniknięcie. Za reżyserię odpowiadają Alice Nellis i Ivan Zachariáš, a autorem scenariusza jest Stepán Hulik.

Widzowie 19. Przeglądu Filmowego w Cieszynie i Czeskim Cieszynie będą mogli zobaczyć dwa pierwsze odcinki produkcji, w której w role główne wcielają się Zuzana Stivínová ("Opowieści o zwyczajnym szaleństwie"), Jaroslav Dušek ("Na złamanie karku"), Eliška Krenková ("Mężczyźni w nadziei"), Leoš Noha ("El Paso") oraz Jan Cina ("Smradi").

Ten ośmioodcinkowy serial zawiera w sobie mroczną tajemnicę, polityczną intrygę i obraz rodzicielskiej miłości – czyli wszystko, co powinno się znaleźć we wciągającej produkcji. Spotkanie największych czeskich talentów – aktorów i reżyserów – dało w efekcie serial na miarę światowego kina. Serial w całości jest dostępny w serwisie HBO GO.

Pokaz specjalny "Pustkowia"
termin: 30.04.2017 r.
godz.: 20:00
miejsce: Kino Central (Czeski Cieszyn)

Karnet na wszystkie wydarzenia – filmy, koncerty i spotkania – można nabyć w cenie 170 zł na stronie internetowej: http://kinonagranicy.pl/pl/strona/karnety
Uruchomiona została także akredytacja medialna. Przedstawiciele mediów mogą rejestrować się na stronie: http://kinonagranicy.pl/pl/strona/akredytacja-medialna
 
Więcej na www.kinonagranicy.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones